Tomáš Bím (1946)

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Fernet II

litografie, 1991, 53 x 42,5 cm, sign. DU Bím 91, rám, autorský tisk

studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

ID: 257

Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 12. 06. 2019 15:00

Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu