Širván Kuba Pirepedil

Zakavkazsko

ručně vázaný koberec, vlna, antik (počátek 20. století), stav A+ (odborně restaurováno), 170 x 145 cm, Představuje jeden z dalších oblíbených vzorů pocházejících z oblasti Kuby. Mají zpravidla tmavou půdu, na níž se rozvíjí efektní vzor s výraznými volutovými motivy řazenými ve středu i symetricky k podélné ose. Stylizace i význam tohoto motivu jsou spojovány s beraními rohy. Pole na tomto koberci je poměrně zhuštěné a obsahuje běžné doplňkové motivy ptáků. Pravděpodobně i tento design měl v oblibě Karel Čapek, o čemž svědčí fotografie jeho ženy Olgy Scheinpflugové, kterou zpodobnil ležící na koberci právě tohoto typu.

ID: 54

Vyvolávací cena: 134.000 CZK (5.360 €)

DRAŽBA UKONČENA: 08. 10. 2019 21:53

Aktuální cena: 134.000 CZK (5.360 €)

Odhadní cena: 370 000 - 420 000 CZK