Kazak Fachralo

Zakavkazsko

ručně vázaný koberec, vlna, antik (konec 19. století), stav A+ (odborně restaurováno), 145 x 96 cm, Červené centrální pole osahuje velký medailon, který tvoří střed koberce. Koberec obsahuje velké množství symbolů, které je možné považovat za amulety sloužící jako ochrana. Kazaky se vázaly v západní části Zakavkazska na území dnešního západního Ázerbájdžánu, Arménie a části Gruzie. Název kazak je odvozen podle jednoho ze středisek výroby, stejnojmenného města v západním Ázerbájdžánu. Zakavkazské koberce jsou vyhledávané sběrateli. V Čechách je například ceněný soubor kazaků sestavený na přelomu 19. a 20. století arcivévodou Evženem Habsburským na hradě Bouzově.

ID: 57

Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.800 €)

DRAŽBA UKONČENA: 08. 10. 2019 21:56

Aktuální cena: 70.000 CZK (2.800 €)

Odhadní cena: 170 000 - 190 000 CZK