Tomáš Bím (1946)

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Plácky

bibliofilie, 5x sign. litografie T. Bím, vyšlo nákladem autora, Praha, 1980, edice 8x8 (řídí Jaroslav Černý), ex. 39/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav

studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

ID: 396

Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 28. 11. 2019 15:00

Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu