Zdeněk Burian (1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

J. Altsheler - Za zlatem do země Siouxů

kniha, 18 x 12 cm, il. Z. Burian, vyd. J. Toužimský, Praha, 1933, edice S puškou a lasem, pův. clpl. nakl. vazba, 382s., restaurováno, zkosený hřbet, dobrý stav

ID: 660

Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 28. 11. 2019 15:00

Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)