Otto Stritzko (1908-1986)

žák prof. J. Bendy a A. Hofbauera na UMPRUM v Praze; malíř, grafik, ilustrátor; byl jedním z představitelů české moderny meziválečného období 20. století; patřil k okruhu Florianova vydavatelství Dobré dílo ve Staré Říši; řada jeho prací z 30. let vznikla pod vlivem artificialismu, rozvíjel také surrealistické motivy; jeho pozdější obrazy potvrdily klasickou kompozici moderny, někdy však byly tvořeny expresivními čistými tóny barev na prahu abstrakce; ilustroval (Ch. Waters: O starém námořníkovi, 1937); v roce 1932 obdržel cenu Sdružení výtvarníků; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, AJG v Hluboké nad Vltavou, Galerie Ztichlá klika v Praze a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

Fr. Villon: Balada - Modlitba k Panně Marii (deset překladů)

bibliofilie, sign. kolorovaný linoryt ve frontispisu O. Stritzko, vyd. M. Trávníček, Nový Hrozenkov, 1981, strojopis, brož, dobrý stav

žák prof. J. Bendy a A. Hofbauera na UMPRUM v Praze

ID: 95

Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 28. 11. 2019 15:00

Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)