Rudolf Janák

„Počítajte so mnou

akryl, plátno, 90 x 100 cm, sign. PD, "Rudolf Janák ve své tvorbě spojuje abstraktní formálnost s reálnou skutečností, čímž vzniká přirozená autentická zpověď každodennosti. Obrazy charakterizují malířské protipóly: kresebnou linku a podrobné zpracování detailů střídají hrubé tahy štětcem. Tato expresivně laděná malířská technika dodává ztvárněnému tématu odpovídající výtvarné podání. Ironické a zároveň kritické obrazy poukazují na konzumní společnost, nedomyšlené a sebedestruktivní počiny člověka v absurdním světě. Obrazy mohou odkazovat na nepředvídatelné a rozporuplné události spojené s lidským bytím a jeho hranicemi. Balancují na hraně logického a iracionálního, nezvratného a náhodného. Jako by se ptaly na základní otázku lidského bytí."

ID: 40

Vyvolávací cena: 22.500 CZK (900 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 20. 11. 2019 12:00

Aktuální cena: 22.500 CZK (900 €)