Tiše, Václave, ať nevzbudíš mého muže
tuš, akvarel, tužka, papír, 14,9 x 21 cm, sign. PD Benetka, na zadní straně autorské razítko
Antiqari.at Radhošťská
Karel Benetka vystudoval VPŠE a od roku 1959 projektoval elektrárny a rozvodny v Elektromontážních závodech. Po roce 1968 byl z politických důvodů nucen opustit své původní povolání. Od té doby je už jen svobodným umělcem. Věnuje se malování obrazů, grafice, ilustracím, kreslenému humoru i literární tvorbě. V sedmdesátých až devadesátých letech spolupracoval s redakcemi časopisů Květy, Interpress, Hobby, Vlasta, Ahoj na sobotu - vesměs zábavné texty a kreslený humor. Pro děti vydal řadu Omalovánek v nakladatelství Panorama, ilustroval a publikoval básničky a říkadla v dětských časopisech. Karel Benetka je od roku 1965 členem skupiny Nezávislí, od roku 2001 členem UVU Praha. Žije a pracuje v Praze.
ID: 2
Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2022 16:04
Aktuální cena: 750 CZK (32 €)