Miloslav Chlupáč (1920-2008)

Sedící žena

pískovec, v. 28 cm, značeno MCH, autor byl jednou z nejvýznamnějších osobností české umělecké scény 20. století - a to jak díky své tvorbě, tak i organizačním schopnostem, s nimiž pracoval v rámci skupiny Máj 57 nebo Bloku tvůrčích skupin. Přestože mu v 70. letech bylo zakázáno realizovat se veřejně, lze nalézt množství monumentálních prací po celé ČR nebo v Rakousku, kde několik let vedl sochařská sympozia. Nabízená položka je jeho typickou komorní prací

žák prof. K. Štipla na UMPRUM v Praze, prof. J. Wagnera na VŠUP tamtéž, člen Umělecké besedy, skupiny Máj, Nové skupiny

ID: 130

Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00

Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

Odhadní cena: 90 000 - 120 000 Kč CZK