Ivan Ouhel (1945-2021)

Osm zastavení

olej, plátno, 2007, 150 x 142 cm, sign. PD I. Ouhel 07, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, obraz českého malíře, koloristy a významného grafika, ilustrátora a teoretika umění první poloviny 20. století Ivana Ouhela zaujme diváka na první pohled svojí velkorysostí formátu. Rozměrný téměř čtvercový formát obrazu nesoucí název Osm zastavení je krásnou ukázkou autorova citlivého zacházení s barevnou paletou. Intenzivní ultramarín utlumují tóny žluté, béžové a fialové. Ivan Ouhel, který se narodil 18. února 1945 v Ostravě, se pohybuje na výtvarné scéně téměř čtyřicet let. V roce 1974 absolvoval studia na pražské Akademii výtvarných umění v ateliéru figurální malby u profesora Karla Součka

Vystaveno: Ivan Ouhel: Výběr z díla, pohledem sběratele, 1.3.-26.3.2018 Topičův salon

Literatura: Ivan Ouhel, Výběr z díla, pohledem sběratele, katalog k výstavě 2018, str.19

ID: 94

Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.667 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00

Aktuální cena: 160.000 CZK (6.667 €)

Odhadní cena: 200 000 - 250 000 Kč CZK