František Říha (1910-1986)

Zčeřené moře

olej, sololit, 20 x 62 cm, nesign., rám, František Říha vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, studoval u prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Byl členem výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patřili bývalí členové Skupiny 42 i mladší autoři, za všechny F. Gross, F. Hudeček, L. Zívr, T. Rotrekl, Z. Mlčoch aj. Říhovo prvotní zaměření na architekturu se projevuje i v jeho výtvarné tvorbě. Autor na svých obrazech rád zachycuje poklidnou atmosféru neznámého města či vesnice a veškeré komponenty jeho maleb jsou v dokonalé harmonii, které Říha dodává typický poetický nádech

ID: 50

Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 08. 12. 2022 15:00

Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)