Jiří Mocek (1945)

Příběh

olej, plátno, 2006, 54 x 74 cm, sign. PD Mocek, rám, vzadu popsáno. Studoval scénickou techniku u J. Šáchy na Střední uměleckoprůmyslové škole v letech 1960–64. Od poloviny 60. let se začal intenzivně věnovat volné kresbě a malbě. Autor bývá řazen mezi imaginativní malíře, jeho obrazy se přibližují malířské poetice verismu a nové věcnosti. Jiří Mocek pracuje také jako ilustrátor. Je zastoupen v mnoha tuzemských veřejných i soukromých sbírkách

žák prof. J. Šáchy na SUPŠ v Praze, člen Sdružení pražských výtvarných umělců

ID: 84

Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 02. 2023 15:00

Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)