Ivan Ouhel (1945-2021)

Varhany

olej, plátno, překližka, 1978, 26 x 30 cm, sign. PD I. Ouhel 78, vzadu I. Ouhel 1978, autorský rám, vzadu autorem uveden název díla a rok. Tato práce komorního formátu ze sběratelsky ceněného období 70. let pochází od významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjel odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Tento obraz byl jako ukázka tvůrčího posunu v malířově rané tvorbě zařazen do výběrové knihy mapující autorova nejvýznamnější díla v soukromých sbírkách. Ouhel dvakrát reprezentoval české umění na Benátském bienále a proslavil se působením ve Volném sdružení 12/15 Pozdě, ale přece.

Literatura: I. Ouhel v soukromých sbírkách, Galerie Vltavín Praha 2019, str. 54 (kniha je součástí položky)

ID: 44

Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00

Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)

Odhadní cena: 55 000 - 70 000 Kč CZK