Michael Rittstein (1949)

Ohýnky

akryl, plátno, 2018, 40 x 30 cm, sign. PD M. Rittstein 2018, vzadu M. Rittstein 2018, tento atraktivní obraz je vydařenu ukázkou z autorova cyklu inspirovaného výletem do Indie. Rozsahem nevelký konvolut obrazů vyvrcholil dvěma rozměrnými obrazy, které byly umístěny v čele autorovy úspěšné výstavy v Jízdárně Pražského hradu. Tato před třemi lety proběhnuvší retrospektivní výstava prof. Michaela Rittsteina potvrdila autorovo mimořádné postavení na české výtvarné scéně. Jeho navýsost osobitý bravurní malířský přednes mu přinesl uznání historiků umění i oblibu u sběratelů současného umění. Profesor Rittstein vedl 17 let Ateliér malířství na Akademii výtvarných umění v Praze a svým dílem je zastoupen mj. ve vídeňské Albertině, v pařížském Centre G. Pompidou, v pražské Národní galerii, bratislavské Danubianě atd

studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

ID: 60

Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00

Aktuální cena: 140.000 CZK (5.834 €)

Odhadní cena: 150 000 - 180 000 Kč CZK