Oldřich Kulhánek (1940-2013)

Jiří Karásek ze Lvovic: Zazděná okna

bibliofilie se čtyřmi původními lepty, 1989-90, 21 x 15 cm, vše sign. DU O. Kulhánek 90, č. 35/200, Bibliofilsky vypravený svazek přináší výbor z komorní lyriky předního představitele české literární dekadence. Zahrnuje ukázky ze všech autorových básnických sbírek (zazděná okna (1894), Sodoma (1895), Kniha aristokratická (1896), Sexus necans (1897), Endymion (1909), Ostrov vyhnanců(1912), Písně tulákovy o životě a smrti (1930) a Poslední vinobraní (1946). Tato sběratelská edice je výjimečným a vzácným dílem z nakladatelství Supraphon, vydaném v roce 1989 v celkovém počtu 200 kusů. Nabízený výtisk má číslo 35/200. Sbírka je vydaná na ručním papíru z Velkých Losin a její celkový rozměr je 21 x 15 cm. Obsahuje celkem 31 (dvoj)listů včetně čtyř barevných litografií Oldřicha Kulhánka, které mají rozměr 15 x 10,5 cm. Každá z nich je signována tužkou dole uprostřed. Celokožená vazba se zlacenou ořízkou, 61 stran

Provenance: Antiquarian Dlážděná

the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

ID: 584

Auction price: 8.000 CZK (334 €)

Termination of first bid: 23. 05. 2024 15:00

Current price: 8.000 CZK (334 €)