Josef Šíma (1891-1971)

Louis Delluc: Lidé z baru

bibliofilie, ručně kolorované přednostní vydání, všechny ilustrace ručně koloroval Josef Šíma, podpis na patitulu, kolorovaná značka edice na titulu, na předním patitulu podpis Šímův, 32 ručně akvarelem kolorovaných Šímových ilustrací (z toho deset celostránkových). Původní s Šímovou ilustrací na přední straně ,vydal Ot. Štorch-Marien , Praha 1926, orig. brož s pap. ob., ex. 16/30, francouzský ruční papír Papier d´Algrée, obálka při krajích poškozená a zašlá, vnitřek ve výborném stavu

Provenance: Antiquarian Ostrovní

the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. V. Bukovac and J. Preisler at The Academy of Fine Arts in Prague, studied Civil Engineering at The University of Technology in Brno, member of The Group of Fine Artists, Devetsil, UB, co-founder of the Parisian group Le Grand Jeu

ID: 149

Auction price: 45.000 CZK (1.875 €)

FIRST BID TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

Current price: 86.000 CZK (3.584 €)

Last auctioneer: ID3**0 History of bids