Emanuel Frinta
(1896-1970)žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži; malíř; v roce 1924 studijní stipendium v Itálii; věnoval se malbě, kresbě, ilustraci a grafice, navrhoval vazby pro nakladatelství Družstevní práce, Aventinum; obdivoval gotické památky ze Spiše na Slovensku; v letech 1929 - 1931 byl vedoucím Krásné jizby v Praze, redaktorem revue Přehled; od 1936 měl soukromou malířskou školu na Národní třídě v Praze; v protějším domě měla školu tance J. Jeřábková, žačka I. Duncanové, kam Frinta docházel a tvořil kresby tanečnic; často ve svých dílech zobrazoval ženu v její mnohotvárnosti a také v tomto směru i experimentoval; své žáky vyučoval nejen kresbu a malbu, ale i dějiny umění; ve svém ateliéru se setkával s intelektuály všech oborů (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)
Emanuel Frinta
(1896-1970)
Po koupeli
Položka č.: 202Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Ukončení prvního podání: 26. 02. 2026 15:00
tužka, papír, 1923, 26,5 x 22 cm, sign. PD Em. Frinta, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Emanuel Frinta
(1896-1970)
Pianistka
Položka č.: 203Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
tužka, papír, 1924, 31 x 21 cm, monogr. PD E. F., v horní části přichyceno k podkladovému papíru, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži