Emanuel Frinta

(1896-1970)

žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži; malíř; v roce 1924 studijní stipendium v Itálii; věnoval se malbě, kresbě, ilustraci a grafice, navrhoval vazby pro nakladatelství Družstevní práce, Aventinum; obdivoval gotické památky ze Spiše na Slovensku; v letech 1929 - 1931 byl vedoucím Krásné jizby v Praze, redaktorem revue Přehled; od 1936 měl soukromou malířskou školu na Národní třídě v Praze; v protějším domě měla školu tance J. Jeřábková, žačka I. Duncanové, kam Frinta docházel a tvořil kresby tanečnic; často ve svých dílech zobrazoval ženu v její mnohotvárnosti a také v tomto směru i experimentoval; své žáky vyučoval nejen kresbu a malbu, ale i dějiny umění; ve svém ateliéru se setkával s intelektuály všech oborů (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    Po koupeli

    Položka č.: 202

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Ukončení prvního podání: 26. 02. 2026 15:00

    tužka, papír, 1923, 26,5 x 22 cm, sign. PD Em. Frinta, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    Pianistka

    Položka č.: 203

    tužka, papír, 1924, 31 x 21 cm, monogr. PD E. F., v horní části přichyceno k podkladovému papíru, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži