František Říha
(1910-1986)studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž; malíř, pedagog; působil jako středoškolský profesor; věnoval se malířské tvorbě, v obrazech výtvarně poetizoval moderní město a civilizaci; většinu své práce zaměřil především na dětskou ilustraci; byl zastoupen na četných kolektivních výstavách tvůrčí skupiny Radar (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)
František Říha
(1910-1986)
Hlava ženy
Položka č.: 65Vyvolávací cena: 23.000 CZK (959 €)
Ukončení prvního podání: 26. 02. 2026 15:00
olej, lepenka, 40 x 59 cm, sign. LD František Říha, rám, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž
Aktuální cena: 23.000 CZK (959 €)