Jaroslav Valečka
(1972)žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam; malíř, kreslíř, sochař; zaměřuje se na malbu krajinných a figurálních kompozic nebo portrétů symbolicko-melancholického výrazu, podtrženou užitím výrazné barevnosti, mystického světla a zkratky; častým tématem je krajina v nočním pohledu a život v drsném prostředí, lesní interiéry; čerpá z okolí České Kamenice a prostředí bývalých Sudet; ilustroval knihu R. Merknera 27 básní (Praha 1998); odkazuje k tvorbě E. Muncha, J. Preislera a J. Váchala; zabývá se také kresbou a sochařstvím; pedagog kreslení na ZUŠ J. Štítného v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)
Jaroslav Valečka
(1972)
Nad přehradou
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)
Plánované ukončení: 03. 02. 2026 18:00
litografie, 2011, 28 x 52 cm, sign. PD J. Valečka, č. 70/100, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Jaroslav Valečka
(1972)
Bílá noc
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
Plánované ukončení: 03. 02. 2026 18:01
litografie, 2006, 27 x 32,5 cm, sign. PD J. Valečka 2006, rám, č. 79/150, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Jaroslav Valečka
(1972)
Přítelkyně
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 03. 02. 2026 18:02
litografie, 2007, 50,3 x 31,6 cm, sign. PD J. Valečka, č. 8/100, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Jaroslav Valečka
(1972)
Nokturno
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 03. 02. 2026 18:03
litografie, 34,5 x 15,5 cm, sign. PD J. Valečka, č. 23/100, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam
Jaroslav Valečka
(1972)
V úplňku
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 03. 02. 2026 18:04
litografie, 2009, 26 x 30 cm, sign. PD J. Valečka, č. 7/120, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Jaroslav Valečka
(1972)
Maškary u vody
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)
Plánované ukončení: 03. 02. 2026 18:05
litografie, 2012, 48 x 39 cm, sign. PD J. Valečka AT, autorský tisk, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Jaroslav Valečka
(1972)
Nad městem
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 03. 02. 2026 18:06
litografie, 2011, 31 x 54 cm, sign. PD J. Valečka 91/150, č. 91/150, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam