Karel Černý
(1910-1960)
Položka č.: 160Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1960, 52,2 x 41,2 cm, č. 139/200, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Karel Černý
(1910-1960)
Karlův most
Položka č.: 281954Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:21
uhel, papír, 1954, 44,7 x 65,5 cm, sign. LD K. Černý Š 54, rám, Karel Černý je český malíř, kreslíř, ilustrátor a grafik původem z Brna. Vyučil se mechanikem, ale už odmalička tíhl k výtvarné tvorbě, v čemž měl matčinu podporu. Při zaměstnání pak navštěvoval večerní kurzy kresby a malby a posléze se…
Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)
Odhadní cena: 130 000 - 160 000 CZK