Josef Šolc

(1905-1994)

Architekt, malíř. Studoval v letech 1923 - 1927 na Vyšší státní průmyslové škole - Odborné škole stavitelské v Brně, v letech 1933 - 1936 na Akademii výtvarných umění v Praze (architektura) u prof. Josefa Gočára. Pracoval v několika architektonických ateliérech v Praze i Brně. Byl významným průkopníkem českého funkcionalismu, projektant. Od roku 1936 působil v technickém oddělení Národní banky, kde navrhl i nejvýznamnější stavby, například blok domů s kinem Oko v Praze. Členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU). Absolvoval například výstavu v roce 1988 Salón pražských výtvarných umělců '88 v Parku kultury a oddechu Julia Fučíka Praha.

  • Josef Šolc

    (1905-1994)

    Položka č.: 2091

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 10. 02. 2026 15:25

    akvarel, kvaš, tuš, zlato, papír, 1985, 62 x 44,5 cm, sign. PD Josef Šolc 85, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Gočára na AVU v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Josef Šolc

    (1905-1994)

    Tři slunečnice

    Položka č.: 2092

    Plánované ukončení: 10. 02. 2026 15:26

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Josef Šolc

    (1905-1994)

    Položka č.: 2093

    Plánované ukončení: 10. 02. 2026 15:27

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Josef Šolc

    (1905-1994)

    Položka č.: 2094

    Plánované ukončení: 10. 02. 2026 15:28

    akvarel, kvaš, tuš, papír, 1985, 57,5 x 45,5 cm, sign. PD Josef Šolc 85, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Gočára na AVU v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Josef Šolc

    (1905-1994)

    Položka č.: 2095

    Plánované ukončení: 10. 02. 2026 15:29

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Josef Šolc

    (1905-1994)

    Kytice růží

    Položka č.: 2096

    Plánované ukončení: 10. 02. 2026 15:30

    akvarel, kvaš, tuš, ruční papír, 1981, 59 x 42,5 cm, sign. PD Josef Šolc 09/81, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Gočára na AVU v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Josef Šolc

    (1905-1994)

    Dvě slunečnice

    Položka č.: 2097

    Plánované ukončení: 10. 02. 2026 15:31

    akvarel, kvaš, tuš, papír, 1981, 65,5 x 45 cm, sign. PD Josef Šolc 09/1981, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Gočára na AVU v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)