Pavel Besta
(1958)žák prof. J. Smetany a V. Pospíšila na AVU v Praze; malíř; kdysi jej kritika pasovala na jediného lyrika mezi mladými malíři; věnuje se tematice jižních Čech, krajině kolem Vodňan a Písku, najdeme zde také průhledy okny, odumřelé stromy a zchátralé domy (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)
Pavel Besta
Poslední anděl
Položka č.: 281980Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:47
olej, plátno, 2023, 100 x 80 cm, sign. PD Besta, Studium započal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, ale posléze přešel na Akademii výtvarných umění v Praze. Na AVU nejdříve studoval v ateliéru restaurátorství u prof. Ballardiniho a ve třetím ročníku studia přešel do ateliéru malby k prof. Smet…
Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)
Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK