Michal Hrdý
(1959-2003)Vystudoval střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě. Od roku 1978 publikoval v časopise Dikobraz. Byl kmenovým kreslířem časopisu Sorry, přispíval svými kresbami do Mladé fronty DNES. S manželkou Janou se vzali v roce 1987. Ilustroval také nové vydání Jirotkova Saturnina a další knihy, především povídky Šimka a Grossmanna. Původně sklářský výtvarník, hlavně karikaturista, který našel nový způsob prezentace výtvarného humoru jak v kresbě tak v často absurdní, dadaistické až drastické pointě. Publikoval hlavně v Mladém světě, Dikobraze, Škrtu, KUKu byl spoluzakladatela hlavní autor Sorry. Trvale spolupracoval s M.Šimkem nejen na ilustracích jeho (a Grossmannových povídek), ale i v divadle Jiřího Grosmanna. Dlouhá řada společných i samostatných výstav.
Michal Hrdý
(1959-2003)
Pivní koza
Položka č.: 1086Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:50
koláž, akvarel, tuš, papír, 1997, 19,5 x 35,8 cm, sign. PD Michal Hrdý , text: Hele, jakou jsem si pořídil kozu!, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední umělecko-průmyslové škole sklářské v Železném Brodě
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)