Bidden items
LIST OF AUTHORS-
Josef Čapek (Rare books auction (211th auction))
(1887-1945)
Edudant a Francimor
No.: 243Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, ilustrace v textu a v přílohách, některé barevné Jos. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1933, dobrý stav knihy, okraje desek odřené, skvrnky na deskách, plátýnko na hřbetu místy narušené, okraje listů lehce zažloutlé, vnitřek v pěkném stavu, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied …
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Rare books auction (211th auction))
(1887-1945)
K. Čapek: R.U.R. Rossum´s Universal Robots
No.: 242Auction price: 8.000 CZK (334 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, tištěno jako rukopis typem Ohio v úpravě Josefa Čapka, naklad. značka a viněta v titulu Josef Čapek, tisk Fr. Obzina, 25. sv. ed. Aventinum, vyd. Ot. Štrorch-Marien, Praha 1920, dobová clpl. vazba, 97 s., desky lehce opotřebené, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní…
Current price: 13.000 CZK (542 €)
Last auctioneer: ID2**1 History of bids
-
Josef Čapek (Rare books auction (211th auction))
(1887-1945)
G. Duhamel: Tři rozhovory
No.: 241Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, v edici Aventinum, 5. sv. Knih dnešku, Praha 1921, 1500 výtisků, 83 s., brož, obálka zašlá, při okrajích poškozená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Rare books auction (211th auction))
(1887-1945)
Petr Kropotkin: Mladým lidem
No.: 240Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1920, 68 s., brož., zažloutlý papír, rozpadlá, potrhaná obálka , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Rare books auction (211th auction))
(1887-1945)
J. Mahen: Kniha o českém charakteru
No.: 239Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava J. Čapek, vydal Fr. Obzina, Vyškov na Moravě 1924, 10. sv. edice Obzinových tisků, 137 s., brož, obálka vzadu zašpiněná, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Rare books auction (211th auction))
(1887-1945)
Jules Romains: Na březích Villette
No.: 238Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Alois Srdce, Praha 1920, 102 s., brož., obálka při okrajích lehce zašlá, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Rare books auction (211th auction))
(1887-1945)
S.K. Neumann: Ať žije život!
No.: 237Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož, vazba rozpadlá, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Apli…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Josef Čapek (Rare books auction (211th auction))
(1887-1945)
R. Coudenhove-Kalergi: Pan Evropa
No.: 236Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a naklad. značka Jos. Čapek, překlad O. Laurinová, předmluva Dr. Ed. Beneš, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1926, 139 sv. edice Aventinum, 111 s., brož., při okrajích pokrčená, poškozená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Apl…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála (Rare books auction (211th auction))
(1885-1946)
Pohlednice Prokopu Tomanovi ml.
No.: 811Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1945, Vlastnoručně psaná pohlednice s podpisem z 11.IX.1945, v původní obálce strojopisně značené Špála Václav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Jan Špála (Rare books auction (211th auction))
(1920-1970)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
No.: 812Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
novoročenka, 1969, 21 x 30 cm, PF 1969 s reprodukcí malířova díla a textem Nerudovy básně z Písní kosmických, sign. Jan Špála (studoval u prof. J.Baucha na VŠUP v Praze. Člen bývalého krajského střediska Purkyně, s nímž vystavoval. Syn jednoho z klasiků českého moderního umění, Václava Špály.). V pů…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Rare books auction (211th auction))
(1887-1945)
Francis Jammes: Román zajícův
No.: 235Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 38 linorytů, titul, úprava Jos. Čapek, překlad B. Reynek, vydala M. Florianová, Stará Říše 1920, vytiskli Kryl a Scotti, Nový Jičín, Ex. 148, 65 s., plkž. převazba, vydán ze skladu v únoru 1921, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Ar…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek (Rare books auction (211th auction))
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
No.: 640Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha (Rare books auction (211th auction))
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
No.: 639Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Šarka Bartoňová (On-line auction)
Řez cibulí?
No.: 260079Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:00
litografie, 48,5 x 32,4 cm, sign. PD Šarka Bartošková, autorský tisk, ze sbírky prací studentů (a pedagogů) Střední umělecké školy grafické v Jihlavě v letech 1997-2001 (nultý ročník přípravka na Akademii), Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladislav Bauer (On-line auction)
(1928)
Papilio machaon
No.: 236839Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:01
kombinovaná technika, 32,3 x 45,2 cm, sign. PD Vl. Bauer, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaro Beran (On-line auction)
(1892-1962)
Dívky
No.: 261674Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:02
litografie, 1939, 49,5 x 38,5 cm, značeno LD na kameni JBeran 39, ze sbírky nakladatele a vydavatele Arnošta Kvasničky (1898-1947), Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jana Bergerová (On-line auction)
(1964)
Kentauři
No.: 244724Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:03
suchá jehla, 49 x 39 cm, sign. PD Jana Bergerová, 7/16, pokrčený, zažloutlý a místy poškrábaný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dagmar Berková (On-line auction)
(1922-2002)
Královská kachna
No.: 281922Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:04
litografie, 1977, 20 x 7 cm, sign. UD Dagmar Berková 77, autorský tisk, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The school of artistic crafts in Brno, the disciple of prof. F. Muzika at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dagmar Berková (On-line auction)
(1922-2002)
Zamilovaní
No.: 281921Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:05
litografie, 1977, 17 x 5,5 cm, sign. UD Dagmar Berková 77, autorský tisk, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The school of artistic crafts in Brno, the disciple of prof. F. Muzika at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Blaha (On-line auction)
(1961)
Stromy
No.: 221814Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:06
mezzotinta, 49,8 x 39,5 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Applied Arts in Brno and The private graphic school of doc. Cerny in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Branč (On-line auction)
(1927)
Zlatá rybka
No.: 174116Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:07
lithography, 1953, 18,5 x 28 cm, sign. RD Lad. Branč, slightly yellowed paper, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Cinybulk (On-line auction)
(1915-1994)
Kompozice
No.: 189225Auction price: 150 CZK (7 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:08
litografie, 47,5 x 34 cm, sign. PD Cinybulk, při okrajích mírně zažloutlý papír, na papíře skvrnky, the disciple of prof. J. Svab at Officina Pragensis, prof. Salcman at Charles University in Prague
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloš Doubek (On-line auction)
(1944)
Kompozice III.
No.: 188713Auction price: 150 CZK (7 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:09
mixed media, paper, 1975, 32,4 x 45 cm, signed RD Miloš Doubek
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloš Doubek (On-line auction)
(1944)
Kompozice II.
No.: 188712Auction price: 150 CZK (7 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:10
mixed media, paper, 1975, 33 x 44,8 cm, signed LD Miloš Doubek
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloš Doubek (On-line auction)
(1944)
Kompozice I.
No.: 188711Auction price: 150 CZK (7 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:11
mixed media, paper, 1975, 32,4 x 45 cm, signed RD Miloš Doubek
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloš Doubek (On-line auction)
(1944)
Kompozice V.
No.: 124952Auction price: 150 CZK (7 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:12
mixed media, paper, 1975, 32,4 x 45 cm, signed RD Miloš Doubek
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloš Doubek (On-line auction)
(1944)
Kompozice IV.
No.: 124951Auction price: 150 CZK (7 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:13
mixed media, paper, 1975, 33 x 44,8 cm, signed RD Miloš Doubek
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Milena Dvořáková (On-line auction)
(1944-1992)
Fontána Alhambra v Grenadě
No.: 201894Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:14
lithograph, 21,2 x 15,2 cm, signed RD Milena Dvořáková, 65/150, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. Bubenicek and Frynta at The Secondary Technical School of Graphics in Prague, private study in the studio of L. Jirincova
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Milan Entler (On-line auction)
(1948)
Pohled z okna v noci
No.: 186696Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:15
litografie, 23,5 x 20,6 cm, sign. PD Milan Entler, 61/100, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bedřich Glaser (On-line auction)
(1957)
Rostoucí monstrum
No.: 206327Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 16:16
etching, 1985, 12,7 x 15,9 cm, signed RD Glaser 85, 18/40, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED