Michal Hrdý
(1959-2003)Vystudoval střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě. Od roku 1978 publikoval v časopise Dikobraz. Byl kmenovým kreslířem časopisu Sorry, přispíval svými kresbami do Mladé fronty DNES. S manželkou Janou se vzali v roce 1987. Ilustroval také nové vydání Jirotkova Saturnina a další knihy, především povídky Šimka a Grossmanna. Původně sklářský výtvarník, hlavně karikaturista, který našel nový způsob prezentace výtvarného humoru jak v kresbě tak v často absurdní, dadaistické až drastické pointě. Publikoval hlavně v Mladém světě, Dikobraze, Škrtu, KUKu byl spoluzakladatela hlavní autor Sorry. Trvale spolupracoval s M.Šimkem nejen na ilustracích jeho (a Grossmannových povídek), ale i v divadle Jiřího Grosmanna. Dlouhá řada společných i samostatných výstav.
Michal Hrdý
(1959-2003)
Plavčík kuřák
Položka č.: 143Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 05. 01. 2023 16:55
koláž, akvarel, tuš, papír, 1986, 21,2 x 29,3 cm, sign. na zadní straně Michal Hrdý 86, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední umělecko-průmyslové škole sklářské v Železném Brodě
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
Michal Hrdý
(1959-2003)
Příprava večeře
Položka č.: 140Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
koláž, akvarel, tuš, papír, 21 x 26,5 cm, sign. PD Michal Hrdý, text: Už se vaří!, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední umělecko-průmyslové škole sklářské v Železném Brodě
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Michal Hrdý
(1959-2003)
Uklouznutí na banánu
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 05. 01. 2023 16:51
koláž, akvarel, tuš, papír, 25 x 35,4 cm, sign. na zadní straně Michal Hrdý, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední umělecko-průmyslové škole sklářské v Železném Brodě
Michal Hrdý
(1959-2003)
Nejlepší pokrejvač
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
koláž, akvarel, tuš, papír, 1996, 20 x 27,8 cm, sign. PD Michal Hrdý, text: To je zdejší nejlepší pokrejvač. Dokonce má krycí jméno!, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední umělecko-průmyslové škole sklářské v Železném Brodě
Michal Hrdý
(1959-2003)
Paul McCartney v hospodě
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 05. 01. 2023 16:49
koláž, akvarel, tuš, papír, 1990, 26 x 28,8 cm, sign. Na zadní straně Michal Hrdý 90, text: Nezlobte se, pane McCartney, je pozdě a partaje si stěžujou!, lehce ohlý papír, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední umělecko-průmyslové škole sklářské v Železném Brodě
Aktuální cena: 2.555 CZK (107 €)
Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu