• Jaroslav Kaiser

    (1919-2007)

    Comtesse Anna de Noailles: Het zal lang licht vanavond zijn

    Položka č.: 504

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1x sign. bar. litografie a připsané věnování s podpisem J. Kaiser, vyd. Arethusa Pers Herber Blokland, Baarn (Nizozemsko),1982, ex. 17, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Radar, S…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    J. Seifert, K. Sýs a J. Žáček: Ota Janeček (65)

    Položka č.: 502

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x. původní sign. rytina O. Janeček, podpis K. Sýs, J. Žáček a Fr. Dvořák v tiráži, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1984, 200 výtisků na ručním papíře, tři básně pro O. Janečka a průvodní text Fr. Dvořáka, volné listy v obálce, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošť…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Zazděná okna

    Položka č.: 499

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, obálka, frontispis, dvoubarevný titul, 63 vinět a v textu vše dřevorytem Fr. Kobliha, edice Čeští autoři, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1912, pův. brož, 86s., lehce pokrčené přesahy obálky, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praz…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Lukavský

    (1924-1984)

    Vladimír Thiele: Navečer

    Položka č.: 496

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, osobní věnování autora Fr. Koblihovi na patitulu, portrét F.K. barev. dřevorytem ve frontispisu, 4x barev. dřevoryt s iniciálou, dřevoryt a podpis v tiráži J. Lukavský, tisk Vlad. Bujárek, vydáno Františku Koblihovi k sedmdesátým pátým narozeninám, Praha 1952, orig. brož, ex. 56/150, 3…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    R. Ponchon: Múza v hospodě

    Položka č.: 495

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, přednostní výtisk, mědiryt na titul. listu, 3x mědiryt v příloze a podpis v tiráži V. Mašek, tisk M. Pegrassi, vydal Václav Pour, Praha 1948, zakázková polokož. vazba, ex. 63/300, 37s., suchá pečeť Pourovy edice v tiráži, ruční maršovský papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, s…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Kaiser

    (1919-2007)

    Huho von Hofmannsthal: Over vergankelijkheid

    Položka č.: 503

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4x sign. bar. litografie a podpis naproti tit. listu J. Kaiser, vyd. Arethusa Pers Herber Blokland, Baarn (Nizozemsko), ex. h.c. (celkem 70 výtisků), 1982, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Tvů…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Motýli

    Položka č.: 501

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, album 11 sign. ocelorytin (+1 na ob.) J. Švengsbír, Praha, 1952, ex. 19/52, ruční papír, při okrajích mírně ohmataný, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Dajč

    (1943)

    Jaroslav Seifert: Podzim

    Položka č.: 500

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu J. Dajč, vyd. Josef Dolívka, Kostelec na Hané, 2004, jako 36. sv. ed. Réva, volné listy v pův. ob., ex. 17/50, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Toufra, Bulanta, Kosa a Hyliše na Pedagogickém institutu v Jihlavě, žák pr…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    R. Krupička: Práh srdce

    Položka č.: 498

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava a dřevoryty Fr. Kobliha, vydala Knihovna, Praha 1920, 58 s., polopergamen. vazba, naprasklá předsádka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    K. Leger: Z kolínských básní Karla Legra

    Položka č.: 494

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x lept, dřevoryt na ob. a na titul. listu, úprava C. Bouda, autorův podpis na titulu, lepty tisk A. de Pian, doslov Miloslav Hýsek, vydala Knihovní rada města Kolína, Kolín 1929, pův. brož, 20s., ruční papír Holland (van Gelder), nerozřezáno, skvrny na obálce, vzadu zašpiněna, velmi do…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jan Skácel: Chyba broskví

    Položka č.: 493

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, originální sign. kolorovaná kresba na tit. listě C. Boudy vedle podpisu J. Skácela, jedná se o soukromé strojopisné vydání Josefa Sedláka ze Šternberka u Olomouce z r. 1974, volné listy v pův. pap. ob., na posledním listě dovětek: tato kniha byla autorem opuštěna v zimě roku 1974, velmi…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Konvolut 15 tisků ze Staré Říše

    Položka č.: 484

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs.: 1) S. Anderson: Smutní trubači a jiné povídky, 90. sv. DB, 1927, ex. 640/1000, clpl. převazba, dobrý stav; 2) A. Beaunier: Poslední den, 127. sv. DB, 1937, ex. 378/500, clpl. převazba, dobrý stav; 3) R.H. Benson: Historie Richarda Raynala poustevníka, vyd. A.L. Stříž, 1916, pův. b…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Rudolf Medek: Prsten

    Položka č.: 497

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 2 dřevoryt. viněty a úprava Fr. Kobliha, vydal arch. Fr. Tichý, Hradec Králové 1914, 58 s., polopergamen. vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Bouda

    (1934-2015)

    Vzpomínky bibliotekáře a bibliofila Bohumíra Lifky

    Položka č.: 492

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, 2x sign. rytina J. Bouda, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1997, sest. P. Kneidl, ob. a typ. M. Albich, 650 výtisků, volné listy v obálce, 15s., výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. K. Svolinského na UMPR…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Doteky

    Položka č.: 491

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 10x sign. barevný lept a podpis s věnováním na tit. listě P. Sukdolák, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk v nakl. KGB (Kniha, Grafika, Bibliofilie), 1994, ex. autorský tisk, Edice Biblos, sv. 34, volné listy v obálce, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák p…

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Němec

    (1932-2001)

    Únos Európy (Mýtus - divertimento k filozofii dějin)

    Položka č.: 490

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, s podpisem auora na tit. listě a na ručním papíře vyd. Dauphin, Praha, 1994?, jeden z pouhých 50 výtisků v tomto provedení, pův. clpl. vazba, 136s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Nova et Vetera svazek 40.

    Položka č.: 489

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs. 10 obrazových příloh (dřevoryty, reprodukce), řadu pův. i přel. textů a soupis zajímavých dobových bibliofilských tisků, vyd. Marta Florianová, 1920, pův. brož, jen lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Nova et Vetera svazek 28.

    Položka č.: 488

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs. 9 obrazových příloh (dřevoryty, reprodukce), řadu pův. i přel. textů a soupis zajímavých dobových bibliofilských tisků, vyd. Otto Al. Tichý, 1918, pův. brož, v krásném stavu!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kateřina Sienská

    (1347-1380)

    Listy svaté Kateřiny Sienské

    Položka č.: 487

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, jako 101. sv. Dobrého díla v překladu vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1930, ex. 11B/50 na ručním s čerp., plkžn. převazba, 324s., drobně opotřebené desky na hřbetu, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Francis Thompson

    (1859-1907)

    Svatý Ignác z Loyoly

    Položka č.: 486

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1922, ex. 540/1000, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, celopergamenová převazba se zlacením, 324s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Anna Kateřina Emmerichová

    (1774-1824)

    P.K.E. Schmöger: Poslední dnové ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové

    Položka č.: 481

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 89. svazek Dobrého díla, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1927, ex. 22A/30 na ručním bílém papíře, podobiznu A.K. Emmerichové od Steinle reprodukce světlotiskem, pův. brož, 160s., volné archy, lehce pomačkané okraje ob., jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radh…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Anna Kateřina Emmerichová

    (1774-1824)

    P.K.E. Schmöger: Život ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové I+II

    Položka č.: 480

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava obou svazků J. Benda, vyd. Antonín Ludvík Stříž a Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1917 a 1921, 2x pův. brož, 308+ 352s., u obou svazků rozvolněné listy - volné archy, u prvního svazku odpadlá přední část ob., jinak velmi dobrý stav obou částí, Antiqari.at Radhošťská, anti…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Igor Vik

    (1895-1957)

    Marcel Jouhandeau: Astaroth aneb Noční návštěvník

    Položka č.: 479

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4x litografie a úprava Fr. Vik, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1930, v edici Atlantis, sv. 7., ex. 56/150 na tuzemském japanu, přel. B. Reynek, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 67s., mírně se odlepující hřbet, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošť…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Georges Bernanos

    (1888-1948)

    Pod sluncem satanovým

    Položka č.: 485

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, jako 95. sv. Dobrého díla v překladu B. Reynka vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1928, ex. 581/1000 na bezdřevém papíře, pův. brož, 344s., na předsádce zbytek vlepeného exlibris pův. majitele, jinak prakticky výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Václav Slavíček

    (1895-1938)

    Alexěj Remizov: Apokryfy a jiné zkazky

    Položka č.: 483

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryty vyzd. A.V. Slavíček, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1920, převazba do kůže se zlacením (přípis tužkou vazba Krč, Olomouc 1970), 227s., pův. ob. vevázána, v ochranném pouzdře, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Dítěte, Wurzla a V. H. Bru…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Anna Kateřina Emmerichová

    (1774-1824)

    P.K.E. Schmöger: Práce a utrpení ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové za církev / za obrácení hříšníků a za umírající s obrazy svátků

    Položka č.: 482

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 85. svazek Dobrého díla, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1926, ex. B40/50 na holandském japonu, pův. brož, 156s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Lorenc

    (1919-1999)

    Dominique Janvier: Mezi Nilem a Vilainou

    Položka č.: 478

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, ex. 11/26 na barevném papíře s podpisem a v překladu Zd. Lorence v tiráži, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vincent Hložník

    (1919-1997)

    Ján Kostra: Ave Eva

    Položka č.: 756

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora v tiráži, kresby V. Hložník, vydalo vydavatelství Elán, Bratislava 1944, Ex. 3/1000, 69 s., semišová vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely a J. Nováka na UMPRUM v Praze, člen Skupiny výtvarných umelcov 29. augusta, SVU Mánes, Spolku umelcov a p…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Sova

    (1864-1928)

    Vybouřené smutky

    Položka č.: 806

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1897, sbírka básní, obálka a grafický list napředsádce a podobizna autora od Karla Hlaváčka proti titulu, Moderní revue, Praha 1897, vzácné první vydání, brož ve slepé obálce, nestránkováno (30 stran). Sbírku lyrických básní Vybouřené smutky vydal Antonín Sova poprvé v roce 1897. Soustř…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar (Othon) Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 805

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    pohlednice, 1960, Vlastnoručně psaná pohlednice s novoročním přáním, podepsáni O. Kubín s Bertou, Praha 28.XII.60 , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook