• Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Lávová pole II

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2019 15:00

    kombinovaná technika, papír, 1994, 21 x 28 cm, sign. PD BKopecký, pasparta, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Hawai

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    kombinovaná technika, papír, 1994, 10,5 x 15 cm, sign. s věnováním PD Ludvíkovi Bohdan, pasparta, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    dřevořez, 32,5 x 21,5 cm, sign. PD B Kopecký, rám, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Úřední výlov padlého anděla

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    koláž, papír, 1973, 32 x 21,9 cm, sign. PD AH73, Adolf Hoffmeister, muž mnoha talentů a jedna z nejvýraznějších osobností české meziválečné avantgardy, sice vystudoval práva, ovšem dnes je znám spíše jako spisovatel, publicista, dramatik, ilustrátor, malíř, kreslíř, scénograf, karikaturista, překlad…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (340 €)

    kombinovaná technika, tuš, papír, 1979, sign. PD Zívr 1979, žák prof. H. Johnové na VŠUP v Praze, člen Skupiny 42, Tvůrčí skupiny Radar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Skica k reliéfu

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Portrét dívky

    Položka č.: 108

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Kavárna

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olejová tempera, karton, 1955, 29,5 x 19 cm, sign. LN Matal 55, pasparta, rám, dílo od jednoho z nejmladších členů Skupiny 42 a významného představitele brněnské poválečné malby 20. století pochází z období, kdy Matal spolu s Jánušem Kubíčkem založil tzv. brněnskou skupinu, později zvanou Brno 57, č…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ať se loutky hejbají!

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    autorský soutisk, papír, 1994, 24,5 x 20 cm, monogr. vzadu J.K. 94, při okrajích pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Kamil Lhoták

    Hovory u krbu (O. Neff - V. Neff)

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    perokresba, běloba, papír, 1981, 10 x 10 cm, ilustrace Kamila Lhotáka, příloha deníku PRÁCE 14. 3. 1981, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Kamil Lhoták

    Anička z profilu

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Kamil Lhoták

    Ženská záda

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    tuš, papír, 1962, 15,3 x 10,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 77, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • František Gross

    (1909-2000)

    Zátiší s konvicí a ovocem

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    kresba tužkou, papír, 38,5 x 28,5 cm, sign. PD F. Gross, člen skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a skupiny Radar. V 60. letech reprezentoval Československo na bienále v Benátkách. Jeden z nejvýraznějších malířů 20. století. Grossův rozpoznatelný výtvarný projev je čitelný i v kresbě Zátiší s k…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Bedřich Ženíšek

    (1872-1930)

    Pobřeží s kameny

    Položka č.: 250

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    olej, plátno, 89,5 x 74,5 cm, sign. PD B. Ženíšek, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Olda Vodseďálek

    (1910-1982)

    Jizera

    Položka č.: 249

    olej, plátno, 1938, 50 x 66 cm, monogr. PD OV 38, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Oldra (Oldřich) Vlach

    (1886-1958)

    Rodinný piknik

    Položka č.: 248

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    olej, karton, 41 x 51 cm, sign. PD O. Vlach, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Reisnera na VŠUP v Praze, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Josef Velenovský

    (1887-1967)

    Krajina s řekou

    Položka č.: 247

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    olej, plátno, 46,8 x 60,5 cm, sign. PD Velenovský, rám, mírně zvlněné plátno, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Jiří Stolle

    (1909-?)

    Slézy

    Položka č.: 246

    olej, dřevotříska, 61,5 x 54,5 cm, sign. PD Stolle, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Gustav Reiter

    (1895-?)

    Rozkvetlá louka

    Položka č.: 245

    olej, plátno, 1925, 65 x 103,5 cm, sign. PD G. Reiter 1925, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Václav Příhoda

    (1888-1941)

    Rachovo na Podkarpadstké rusy

    Položka č.: 244

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    olejová tempera, malířská lepenka, 43,5 x 54 cm, sign. PD V. Příhoda, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace a V. Hynaise na pražské akademii, člen Jednoty umělců výtvarných v Praze

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Karl Podlipny

    (1898-1961)

    Hornatá krajina

    Položka č.: 243

    olej, plátno, 1929, 53 x 73 cm, sign. LD Karl Podlipny 1929, rám, poškozená malba a rám, Antikvariát Dlážděná

  • Theodor Pchálek

    (1904-?)

    Jablka s pohárem

    Položka č.: 242

    olej, karton, 36 x 39 cm, sign. PD T. Pchálek, rám, na zadní straně štítek s popisem, Antikvariát Dlážděná

  • Jan Pašek

    (1891-1960)

    Volavka

    Položka č.: 241

    olej, plátno, 1923, 74 x 93 cm, sign. PD Jan Pašek 25, rám

  • Jaroslav Panuška

    (1872-1958)

    Položka č.: 240

    olej, překližka, 20 x 29 cm, sign. PD Panuška, rám, žák prof. Pirnera a J. Mařáka, člen SVU Mánes

    Zátiší s chlebem

    Položka č.: 239

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 57 x 81 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Heřman Němeček

    (1877-1959)

    Na trhu

    Položka č.: 238

    olej, karton, 45,5 x 32 cm, sign. PD HNěmeček, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Vlastimil Kuřil

    (1893-?)

    Položka č.: 237

    olej, malířská lepenka, 30 x 40 cm, sign. PD Vlast. Kuřil, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace a V. Hynaise na AVU v Praze, člen SVU Mánes

  • Vlastimil Kuřil

    (1893-?)

    Podzimní krajina

    Položka č.: 236

    olej, karton, 1923, 37 x 46 cm, sign. LD V. Kuřil 23, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace a V. Hynaise na AVU v Praze, člen SVU Mánes

  • Gottlieb Theodor Kempf - Hartenkampf

    (1871-1964)

    Na horské vycházce

    Položka č.: 235

    olej, plátno, 1933, 58 x 78,5 cm, sign. PD Kempf 1933, rám, na rámu oděrky. Autor byl malíř a ilustrátor, představitel Vídeňské secese. V letech 1888 až 1896 studoval na vídeňské akademii výtvarných umění u Julia Viktora Bergera, Leopolda Karla Müllera, Josefa Matyáše z Trenkwaldu a srpna Eisenmenge…

  • Josef Holub

    (1895)

    Pod Vyšehradem

    Položka č.: 234

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    olej, plátno, 43,7 x 48,9 cm, sign. PD J. Holub, rám, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)