• Jaroslav Valečka

    (1972)

    Myši

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 12. 2018 18:22

    olej, plátno, 2014, 40 x 30 cm, sign. vzadu J. Valečka, lišta, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

    Poslední dražitel: ID5884 Historie příhozu

  • Karel Jerie

    Dubček

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 12. 2018 18:16

    olej, plátno, 2016, 85 x 60 cm, sign. LD Jerie 2016, žák prof. M. Rittsteina a A. Střížka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Poslední dražitel: ID1057 Historie příhozu

  • Adolf Wenig

    (1874-1940)

    Čarovný kořen a jiné příběhy kratochvilné

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 160 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 19:40

    kniha, 1933, 27 x 18,5 cm, ilustrace A. V. Hrska, nakl. L. Mazač, Praha, vazba původní, celoplátěná, 156 stran , velmi pěkný stav, kniha uložena v pouzdře, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 160 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID5260 Historie příhozu

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Pohádkovým světem - B. Schweigstill

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 19:25

    kniha, 1927, 26 x 22 cm, černobílé ilustrace J. Vodrážky, nakl. B. Kočí, Praha, vazba původní, poloplátěná, 79 stran, lehce odřená vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID5614 Historie příhozu

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Broučci pro malé i velké děti - Jan Karafiát

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 110 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 19:20

    kniha, 1940, 14 x 11,5 cm, ilustrace J. Vodrážka, nakl. Kalich, Praha, vazba původní, poloplátěná, 133 stran , vazba zažloutlá, odřená, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 110 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID20 Historie příhozu

  • Fráňa Smatek

    (1899-1978)

    Lucinka, Marbulínkova sestřička s nejmilejší drůbeží

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 550 CZK (22 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 18:25

    kniha, 1944, 30 x 22 cm, barevné ilustrace Fráni Smatka, nakl. Zmatlík a Palička, Praha, vazba původní, brožovaná, lehce zašpiněná obálka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: ID3657 Historie příhozu

  • Ondřej Sekora

    (1899-1967)

    Malířské kousky brouka Pytlíka

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 18:05

    kniha, 24 x 18 cm, 2. vydání, nakl. Josef Hokr, Praha, vazba původní poloplátěná, 69 stran, vazba mírně ušpiněná a zažloutlá, Antikvariát Dlážděná, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID6783 Historie příhozu

  • Ondřej Sekora

    (1899-1967)

    Ferda v mraveništi

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 17:55

    kniha, 1939, 24 x 18 cm, 2. vydání, nakl. Josef Hokr, Praha, vazba původní poloplátěná, 69 stran, vnitřní vazba lehce rozlepená a povolená, celkově opotřebeno, Antikvariát Dlážděná, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Ondřej Sekora

    (1899-1967)

    Ferda mravenec

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 17:50

    kniha, 24 x 18 cm, 2. vydání, nakl. Josef Hokr, Praha, vazba původní poloplátěná, 69 stran, vnitřní vazba natržená, Antikvariát Dlážděná, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Augustin Sedláček

    (1843-1926)

    100 starých pověstí národa českého

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 380 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 17:40

    kniha, 1940, 30 x 21 cm, ilustrace Václav Klimánek, nakl. Gustav Petrů, Praha, vazba původní, celoplátěná, 316 stran, stav dobrý, vazba lehce opotřebená , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 380 CZK (16 €)

  • Alois Ludvík Salač

    (1900-1953)

    U dvou mamlasů - Jan Vopršal

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 17:35

    kniha, 1931, 18,5 x 13 cm, kapitoly o loutkách mezi lidmi, ilustrace A.L. Salač, nakl. V. Šeba, Praha, původní pevná vazba,, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Václav Náhlíček

    (1884-1948)

    Položka č.: 60

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 16:55

    kniha, 1933, 20,5 x 14,5 cm, ilustroval Václav Náhlíček, nakl. Vojtěch Šeba, Praha, vazba původní, poloplátěná, 162 stran , vazba mírně opotřebená, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Rudolf Mates

    (1881-1966)

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 16:45

    kniha, 27 x 21,5 cm, ilustroval Rudolf Mates, nakl. Alois Hynek, Praha, vazba původní, poloplátěná, 108 stran , stav dobrý, ohnuté růžky desek, zahnědlá obálka obálka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Lounský/ Svákovský

    Dětské pohádky od bratří Grimmů

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 230 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 16:40

    kniha, 1900, 25 x 18,5 cm, 6 celostránkových barevných ilustrací a 46 obrázků v textu, nakl. Alois Hynek, Praha, poloplátěná převazba, obálka nalepena na deskách, 127 stran, opravovaná převazba, lehká poškození, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 230 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID6050 Historie příhozu

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Kalamajka

    Položka č.: 55

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 16:30

    kniha, 1948, 22 x 15 cm, kniha říkadel, nakl. Družstevní Práce, Praha, půvdní poloplátěná vazba, 27 stran, stav dobrý, vazba opotřebená, rohy otlučené, Antikvariát Dlážděná, člen SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Gulliver mezi obry

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 15:55

    leporelo, 30,5 x 23 cm, prostorové rozkládací leporelo, nakl. Osvěta, Bratislava, původní vazba, 14 stran, vazba ve hřbetu odřená, na deskách chybí slídové kukátko, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID6024 Historie příhozu

  • Josef Kubálek

    (1876-1968)

    V tajemné lesní říši

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 330 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 15:45

    kniha, 23,5 x 19 cm, ilustrace Artuš Scheiner, nakl A. Hynek, Praha, pevná vazba, 81 stran, lehce zašpiněné a lehce opotřebené desky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 330 CZK (14 €)

  • Luděk Kozel

    (1865-1945)

    V říši broučků

    Položka č.: 44

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 15:35

    kniha, 1929, 27 x 20,5 cm, ilustrace V. Náhlíčka, nakl. Vojtěch Šeba, Praha, původní pevná vazba, 75 stran, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Josef Kolář

    (1905-1983)

    Bzunďa a Brunďa. Příběhy dvou brundibárů

    Položka č.: 43

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 15:30

    kniha, 1947, 23 x 17 cm, ilustrace Zdeňka Turková, nakl. Josef R. Vilímek, Praha, vazba původní, poloplátěná s obálkou, 160 stran, otřepaný přebal, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jarmila Kaslová

    Tulák Kváček

    Položka č.: 39

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 15:10

    kniha, 1943, 23,5 x 17,5 cm, I. vydání, obálka a ilustrace Jan Černý - Klatovský, vydala B. Smolíková - Mečířová, Praha, vazba původní, poloplátěná, 23 stran, s obálkou, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID2368 Historie příhozu

  • Grossmannova - Brodská, Šťastný

    Slavnosti Vánočního stromku

    Položka č.: 31

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 14:30

    kniha, 1894, 22 x 16 cm, vzácná publikace o zvycích, zpěvech, recitacích, deklamacích a proslovech u vánočního stromku, původní poloplátěná vazba s obálkou, 144 stran, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

  • Marie Fischerová - Kvěchová

    (1892-1984)

    Šípková Růženka

    Položka č.: 30

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 14:25

    kniha, 1991, 16 x 24 cm, ilustrace Marie Fischerové - Kvěchové s textem Aleny Peislerové, vydal Albatros, leporelo, tmavý flek na zadní straně, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Marie Fischerová - Kvěchová

    (1892-1984)

    Hanička - Všetečka - Anna Ziegloserová

    Položka č.: 29

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 14:20

    kniha, 25 x 17,5 cm, barevné a černobílé ilustrace M. Fischerové - Kvěchové, nakl E. Fastr, Louny, vazba původní, poloplátěná, 82 stran, vnitřní vazba mírně uvolněná a natržená, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Walt Disney

    (1901-1966)

    Donald Duck

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 14:00

    kniha, 1978, 33,5 x 24,5 cm, komiks, anglický text, příběhy vzniklé ve 40. a 50. letech, nakl. Abbeville Press Publishers, New York, vazba původní, celoplátěná, 195 stran, bez obálky, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID6309 Historie příhozu

  • Jan Seidel

    (1908-1998)

    Zpěvy betlémské

    Položka č.: 19

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 13:30

    kniha, 1943, 26 x 19,5 cm, notové zápisy a texty nejkrásnějších vánočních koled, nakl. L. Mazáč, Praha, vazba původní, brožovaná s obálkou, 153 stran, bez poškození, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Lidový Betlém

    Položka č.: 15

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 13:10

    betlém, 1991, 35 x 24 cm, Lidový betlém Vojtěcha Kubašty, nakl. Panorama, Praha, laminovaný, nevystříhaný dvojlist, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID1771 Historie příhozu

  • Vítězslava Klímová

    (1941-2016)

    Lidové jesličky

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 220 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 13:00

    betlém, 1992, 33,5 x 24 cm, 1. vydání, nakl. Švec, Praha, nevystříhaný, papírový dvojlist, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 220 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID3085 Historie příhozu

  • Dagmar Ježková

    Vystřihovací betlém ze staré Šumavy I. a II. část

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 12:55

    betlém, 2010, 42 x 30 cm, 1 díl obsahuje 7 archů betlému ze staré Šumavy, dva archy retisku starých tisků z 19. století z tiskáren v Magdeburgu a v Neuruppinu u Berlína, pojednání o vánočních zvycích na Šumavě, návod k sestavení, 2 díl obsahuje dalších 7 archů, 4 retisky, pojednání o historii tištěn…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Helena Horálková

    Západočeský betlém

    Položka č.: 11

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 12:50

    betlém, 21 x 30 cm, 8 vystřihovacích archů, vydal M. Baše, Staropražští betlémáři, volné papírové archy, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná, žákyně R. Klimoviče, J. Hořánka a J. Mahelky na SOŠV v Praze, prof. W. Klemkeho na Kunsthochschule v Berlíně

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID6696 Historie příhozu

  • Helena Horálková

    Jihočeský betlém

    Položka č.: 10

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2018 12:45

    betlém, 21 x 30 cm, 9 vystřihovacích archů, vydal M. Baše, Staropražští betlémáři, volné papírové archy, roztržený návod k sestavení , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)