Výtvarné umění 19. - 21. století (162. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 13. 12. 2018 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 14. 12. 2018

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Město snů

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 44.000 CZK (1.760 €)

    Ukončení prvního podání: 13. 12. 2018 15:00

    akryl, plátno, 2017, 100 x 99,5 cm, sign. PD Grimmich 17, obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova atelieru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Charakteristická snová rovina jeho obrazů, která se někdy stupňuje až do atmos…

    Aktuální cena: 44.000 CZK (1.760 €)

  • Miroslav Štolfa

    (1930-2018)

    Zátiší v ateliéru

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    akryl, 2000, 21 x 15 cm, sign. PD M. Štolfa 2000, rám

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Martin Salajka

    (1981)

    Sova s lebkou

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, plátno, 2013, 40 x 35 cm, sign. vzadu Martin Salajka 2013, žák prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Boris Jirků

    Světlo v Martiguargui Provence

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.800 €)

    akryl, dřevo, 2018, 49 x 103 cm, sign. PD Boris Jirků, většina prací Borise Jirků má figurativní charakter, u obrazů a ilustrací hraje významnou roli dynamická perspektiva a výrazná až fauvistická barevnost. V obraze Světlo v Martiguargui Provence autor do kompozice zakomponoval rám, čímž obraz získ…

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.800 €)

  • Boris Jirků

    Letní sen

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    akryl, dřevo, 2018, 99 x 70 cm, sign. PD Boris Jirků 18, v obraze Letní sen dal Boris Jirků prostor k setkání dvou velikánů, T.G. Masaryka a Vincenta van Gogha. Celý výjev působí až absurdním dojmem. Pitoresknost, expresivita a absurdnost obrazových příběhů vede přiřazování díla Borise Jirků ke škol…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)

  • Lukáš Havrda

    (1987)

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    olej, platno, 105 x 80 cm, sign. PD Havrda 18, Malíř Lukáš Havrda ve svých obrazech zachycuje především architekturu a objekty, které ho inspirují a ovlivňují. Fantazii uplatňuje v barevnosti a například v netradičních úhlech pohledu vybraných motivů

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • Alena Anderlová

    Start

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    olej, plátno, 2004, 100 x 100 cm, sign. vzadu Anderlová, rám

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Lukáš Miffek

    (1978)

    Hladovej

    Položka č.: 70

    olej, plátno, 2018, 125 x 100 cm, sign. vzadu Miffek 18, absolvent ateliéru malby u prof. Střížka a prof. Rittsteina a člen skupiny Natvrdlí si dokázal vytvořit zcela originální svět obývaný vyzývavými ženami, hrachovými lusky, kaktusy, fast foodem a v poslední době také roboty. Miffek se svou styli…

  • Michelangelo Masestri

    (1741-1812)

    Hodiny dne a noci

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    kolorovaný lept, 36 x 26 cm, rám, na rámu drobná poškození, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Studie ženské hlavy

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    litografie, 34,5 x 25 cm, PD značeno na kameni Mucha, rám, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky. V roce 1902 vydal Mucha pod názvem Documents décoratifs soubor 72 tabulí kreslených tužkou jako stylové předlohy pro umělecká řemesla. Soubor spojující iluzivní naturalismus s abstraktním ozdobný…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    Poslední dražitel: ID1947 Historie příhozu

  • Edward Sheriff Curtis

    (1868-1952)

    Američtí indiáni

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    30x fotogravura, 19 x 14,4 cm, práce slavného amerického antropologa a fotografa Divokého západu. E. S. Curtis byl jedním z posledních autorů který nafotil autentické fotografie indiánské populace v letech 1880 -1920, jezdil s koňským povozem, kde měl umístěnou laboratoř a rovnou vyvolával fotky, v…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Ženské torzo II.

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    linořez, 1914 -15, 35 x 24,7 cm, sign. PD Josef Čapek, LD razítko HS, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Poslední dražitel: ID5388 Historie příhozu

  • Maxmilián Švabinský

    Žně v Chodově (malé)

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    litografie, 1953, 10,4 x 13,5 cm, sign. DU MŠvabinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v …

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Malá kytice II.

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    litografie, 1948, 16,6 x 12,2 cm, sign. DU MŠvabinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v …

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Jitro na Labi

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    litografie, 1932, 25 x 36 cm, sign. PD MŠvabinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paří…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Mýtus

    Položka č.: 78

    lept, 1921, 35 x 28,4 cm, sign. PD MŠvabinský, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale …

  • Maxmilián Švabinský

    Arkádie

    Položka č.: 79

    lept, 1913, 40,7 x 33,4 cm, sign. PD MŠvabinský, při okrajích pokrčený, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, …

  • Maxmilián Švabinský

    Baronka Sidi Nádherná

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    litografie, 1913, 46 x 29 cm, sign. PD MŠvabinský, pokrčený papír, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, čle…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Jan Křtitel

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    dřevoryt, 1930, 71,5 x 48 cm, sign. PD MŠvabinský, LD věnování: Panu Václavu Wagnerovi srdečně M Švabinský Vánoce 1959, Národní umělec Maxmilián Švabinský se proslavil svojí neobyčejnou kreslířskou zručností a rozmanitostí grafických technik. Byl vynikajícím portrétistou, všechny jeho obrazy jsou vý…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Vstup do předsíně chrámové

    Položka č.: 82

    dřevoryt, 1905, 37 x 22 cm, rám, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar, SVU Mánes a Umělecké besedy

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Zátiší s ovocem

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    litografie, 1942, 30 x 40 cm, sign. PD V Špála 42, pasparta, č. 63/500, přeložený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 4.300 CZK (172 €)

    Poslední dražitel: ID685 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1926-2011)

    Artisté na kole

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    suchá jehla, 1959, 14 x 20 cm, sign. DU Tichý 59, rám

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Snímání z kříže

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    suchá jehla, 20,8 x 13,4 cm, sign. PD J. Jíra, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: ID6050 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Muž a kůň

    Položka č.: 86

    suchá jehla, 1980, 10 x 8 cm, sign. PD Josef Jíra 80, rám, vzadu připsáno autorem věnování: P. prof. Ervínovi Černému přátelsky J. Jíra 29. IV. 1982 Praha, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Černá kočka

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    suchá jehla, akvarel, 1989, 15,8 x 11,8 cm, sign. PD J. Jíra 89, podpis B. Hrabala, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    S beránkem

    Položka č.: 88

    suchá jehla, 1985, 9 x 6,5 cm, sign. PD J. Jíra 85, rám, vzadu autorsky popsáno: J. Jíra S beránkem panu prof. E. Černému přátelsky Josef Jíra, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Poslední dražitel: ID4112 Historie příhozu

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    ExLibris

    Položka č.: 89

    litografie, 1971, 15,2 x 7,7 cm, sign. DU Sklenář 71, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Položka č.: 90

    litografie, 1971, 9 x 13 cm, sign. DU Sklenář 71, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Položka č.: 91

    litografie, 1976, 27,4 x 40,2 cm, sign. DU Sklenář 76, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Adriena Šimotová

    (1926-2014)

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    lept, 1993, 15,7 x 15,7 cm, sign. DU Adriena Šimotová 93, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a prof. J. Kaplického na VŠUP tamtéž, členka skupiny G, UB 12 a Nové skupiny

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)