Výtvarné umění 19. - 21. století (163. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 21. 2. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 22. 2. 2019

  • Jindřich Hlavín

    (1877-1958)

    Chalupy

    Položka č.: 370

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • J. Král

    Stavení

    Položka č.: 371

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, lepenka, 1908, 31,5 x 39,5 cm, sign. PD Král J. 1908, rám

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Josef Krčil

    (1906-1985)

    Za stodolou

    Položka č.: 372

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    olej, karton, 1953, 41,5 x 56 cm, sign. LD Krčil, rám, vzadu popsáno autorem, na rámu drobná poškození, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: ID6897 Historie příhozu

  • Oto Kutschera

    Venkovské stavení

    Položka č.: 373

    olej, plátno, 56 x 80 cm, sign. DU O. Kutschera, rám, na rámu poškození, antiqari.at Radhošťská

    Periferie

    Položka č.: 374

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    olej, plátno, 32 x 48 cm, sign. PD nečitelně, plátno místy poškozeno, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Karel Veržakovský

    (1924-1963)

    Chalupa

    Položka č.: 375

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (104 €)

    olej, plátno, 1945, 35 x 50 cm, PD monogr. K. V. 45, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

  • Jožka Florian

    Trosky (Z Českého Ráje)

    Položka č.: 376

    olej, lepenka, 1971, 27,5 x 66 cm, sign. PD J. Florian, rám, vzadu autorský štítek, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská

  • František Hanuš Hérink

    (1889-1958)

    Ve žních - motiv z Bělé

    Položka č.: 377

  • Václav Hlavsa

    Pohled do kraje

    Položka č.: 378

    Vyvolávací cena: 5.200 CZK (208 €)

    olej, plátno, 84,5 x 91,5 cm, sign. PD Václ. Hlavsa, rám, na rámu drobná poškození, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.200 CZK (208 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Krajina od Votic

    Položka č.: 379

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Cesta krajinou

    Položka č.: 380

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Miloslav Pecháček

    (1923-1993)

    Položka č.: 381

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    olej, plátno, 1984, 76,5 x 94 cm, sign. PD Pecháček 84, rám, malba zkrakelována

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: ID6881 Historie příhozu

  • Ladislav J. Špitník (Špitálník)

    Podzimní krajina

    Položka č.: 382

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    olej, plátno, 37,5 x 44,5 cm, sign. PD Špitník, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Vladimír Antušek

    (1900-1968)

    Pohled na vesnici

    Položka č.: 383

  • Vladimír Antušek

    (1900-1968)

    Položka č.: 384

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    kvaš, tempera, karton, 30 x 66 cm, sign. PD Antušek, rám, Antikvariát Ostrovní, studium na UPŠ v Praze

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Lojza Budík

    (1888-1945)

    Jaro nad vsí

    Položka č.: 385

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    olej, karton, 49 x 61 cm, sign. PD Lojza Budík, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Karel Čapek

    Z Valdštejnské ulice

    Položka č.: 386

    akvarel, papír, 1942, 35 x 49 cm, sign. LD Karel Čapek 1942, rám, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

    Poslední dražitel: ID3714 Historie příhozu

  • F. Souček

    Horské pohoří

    Položka č.: 387

    olej, plátno, 70 x 100 cm, sign. PD F. Souček, rám

  • Karel Souček

    (1885-?)

    Motiv z Turkestánu

    Položka č.: 388

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    olej, papír, 17,5 x 16 cm, sign. DU Karel Souček, rám, vzadu popsáno autorem, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID2840 Historie příhozu

  • Faltus

    Lokomotiva

    Položka č.: 389

  • Sidonie Matoušková - Košvancová

    (1887-?)

    Dětská hlavička

    Položka č.: 390

    olej, karton, 26,5 x 21 cm, sign. PD Sida M. - Košvancová, rám, vzadu štítek s popisem, Antikvariát Ostrovní

    Dívka v kostkovaných šatech

    Položka č.: 391

  • Václav Pokorný

    (1914-2005)

    Ryba

    Položka č.: 392

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, karton, 1956, 29 x 53,5 cm, sign. PD V. Pokorný 56, rám, na rámu oděrky. Na tomto obraze zaujme barevnost založená na plynulém odlišení odstínů oranžové a hnědé a rukopis poučený ismy počátku 20. století. Od 60. let se pak V. Pokorný přiklonil téměř výlučně k figurální tématice. , antiqari.at …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Ferdinand Stašek

    (1888-1935)

    Portrét chlapce

    Položka č.: 393

  • Ferdinand Stašek

    (1888-1935)

    Portrét dítěte v červeném

    Položka č.: 394

    olej, karton, 41 x 30,5 cm, rám, na malbě i rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Díťěte na Umělecko průmyslové škole v Praze, od roku 1923 působil v Egyptě v Káhiře, je autorem mnoha portrétů členů předních egyptských rodin včetně krále Fuada I.

    Poslední dražitel: ID5590 Historie příhozu

  • František Vitovský

    (1906-?)

    Portrét mladé ženy

    Položka č.: 395

    olej, překližka, 86 x 62 cm, sign. PN Vitovský, rám, Antikvariát Ostrovní

  • Jan Bulíř

    (1904-1986)

    Žlutá kytice

    Položka č.: 396

  • Václav Pavlík

    (1901-1966)

    Letni kytice

    Položka č.: 397

    olej, papír, 1935, 61 x 52,5 cm, sign. PD V. Pavlík 35, rám, vzadu nalepen štítek: majetek Galerie Hl. města Prahy, č.e. 447, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Drahoňovského, J. Mařatky, J. Bendy, a V. H. Brunnera na VŠUP v Praze, poté O. Španiela na AVU tamtéž, člen Umělecké bese…

  • Zdeněk Kremlička

    (1893-1972)

    Fialky ve váze

    Položka č.: 398

    olej, karton, 1939, 29 x 19 cm, sign. PN Zdeněk Kremlička 39, rám, vzadu připsáno věnování, Antikvariát Ostrovní

  • Jiřina Klimentová

    (1932-1997)

    Zátiší s ovocem

    Položka č.: 399

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)