Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
17. 2. - 21. 2. 2020 | 10-12 a 13-18
24. 2. - 26. 2. 2020 | 10-18
27. 2. 2020 | 10 - 15 hodin
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 28. 2. 2020

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Fotbalové hřiště

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Ukončení prvního podání: 27. 02. 2020 15:00

    olej, sádra, dřevěná deska, 26 x 34,5 cm, rám, vzadu razítko z pozůstalosti Vlastimila Beneše, komorní práce významného českého umělce, jehož tvorba je těžko zařaditelná do konkrétního výtvarného proudu 20. století. Beneš zde upustil od svého osobitého ztvárnění krajinného motivu a vytvořil zcela ne…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Parník

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    kvaš, papír, 11,7 x 18 cm, rám, nalepeno na kartonu, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Jan Kotík

    (1916-2002)

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 170.000 CZK (6.800 €)

    olej, plátno, 1960, 45, 5 x 55, 5 cm, sign. vzadu J. Kotík 1960, rám, přiložen posudek PhDr. Ivy Mladičové, Ph.D., nabízený obraz náleží do autorova umělecky důležitého období přelomu 50. a 60. let, neboť na konci padesátých let vrcholil autorův cyklus Hlav králů, s ještě čitelnou figurální formou,…

    Aktuální cena: 170.000 CZK (6.800 €)

  • Jaroslav Paur

    (1918-1987)

    Černé město m.K.1

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    olej, plátno, 1964, 39,5 x 56,5 cm, sign. PD J Paur 64, rám, tvorba Jaroslava Paura je specifická v tom, že rozvíjí tematiku města tak, že není v českém výtvarném prostředí běžná. Autor byl absolutní solitér, a proto jeho dílo nevstoupilo do oficiálního kánonu výtvarného umění, aby se z něj stal vzo…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • František Říha

    (1910-1986)

    Před stavbou

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    olej, sololit, 1965, 45 x 120 cm, sign. PD František Říha 65, rám, vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patří, …

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Postava

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 165.000 CZK (6.600 €)

    Aktuální cena: 165.000 CZK (6.600 €)

  • Ota Janeček

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    cín, 1937, 31 x 23 cm, značeno O Janeček 37, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Vladimír Komárek

    Pohlednice

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    olej, plátno, 1974, 49 x 69 cm, sign. DU V. Komárek 74, rám, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetismu a imaginace,…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Vladimír Komárek

    (1928-2000)

    Alej stromů

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    olej, plátno, 35 x 21 cm, sign. LD V. Komárek, rám

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    olej, plátno, 2005, 31 x 43 cm, sign. PD Načeradský 2005, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Jiří Načeradský

    Nadvláda žen

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, plátno, 1997, 70 x 95 cm, sign. PD Načeradský 77, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma ženství zůstávalo záminkou pro jeho výtvarné zpracování v různých stylech i výtv…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    kvaš, tuš, papír, 1994, 66,5 x 45 cm, sign. PD Načeradský 94, posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Prase

    Položka č.: 112

    tuš, akvarel, papír, 11,7 x 29,3 cm, sign. PD neprakta 1980, rám, dole autorský přípis Dovol, abych Ti představil jediného našeho strávníka, který se nedožaduje knihy stížností!, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Blázni obecní a jiní

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    tuš, akvarel, papír, 20 x 26 cm, sign. PD neprakta, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Gymnastika

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    tuš, akvarel, papír, 16 x 17,5 cm, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Kuchaři

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    tuš, akvarel, papír, 17,5 x 30,5 cm, sign. PN neprakta, rám, dole autorský přípis: už je mi jasný, proč tu nejde nic pořádnýho uvařit- je tu blbá geopatogení zóna!, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Karol Ondreička

    (1898-1961)

    Tancovačka

    Položka č.: 116

    kombinovaná technika, karton, 70 x 59,5 cm, sign. LD K. Ondreička, rám, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. V. Maška a J. Schussera na VŠUP v Praze

  • Carlo Perindani

    (1899-1986)

    Capri

    Položka č.: 117

    olej, plátno, 1929, 62 x 74 cm, sign. LD C. Perindani Capri 1929, rám, práce italského impresionistického malíře. Narozen v Miláně, zemřel na Capri, které s oblibou zpodoboval, zejména pohledy na moře, Antikvariát Dlážděná

  • Jan Kristofori

    (1931-2004)

    Soutěž v lidtsví je nejlepším závodem

    Položka č.: 118

    kombinovaná technika, sololit, 1979, 50 x 50 cm, sign. PD Kristofori 79, rám, rám, na zadní straně štítek s popisem, původní cena 77500,- , Antikvariát Dlážděná, prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Spáleniště

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    olej, sololit, 1980, 35,5 x 42,5 cm, sign. PD Valter K, rám, popsáno autorem, tento umělecky nekonvenční malíř se prosadil také jako grafik a fotograf. Po druhé světové válce se jeho hlavním tématem stala krajina, příroda. Na tvorbě z tohoto období je dodnes oceňováno jeho nesmírně originální vidění…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    kombinovaná technika, tuš, papír, 1979, 29, 5 x 42 cm, sign. PD Zívr 1979, Ladislav Zívr zcela bezpochyby patří k nejdůležitějším představitelům českého moderního umění. Jako sochař se snažil využít všech podnětů, se kterými přišla evropská avantgarda – od kubismu přes surrealismus, civilismus až po…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Jakub Bauernfreund

    (1904-1973)

    Zátiší s houslemi

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 235.000 CZK (9.400 €)

    olej, dřevěná deska, 1932, 29,5 x 36,5 cm, sign. PN J. Bauernfreund, rám, vzadu štítek Galerie Percier, Paris, Jakub Bauernfreund byl slovenský malíř židovského původu. Narodil se 25. 10. 1904 ve Zborově a zemřel 8. 11. 1976 v Londýně, kde byl činný od roku 1938. Studoval v Praze na Akademii výtvarn…

    Aktuální cena: 235.000 CZK (9.400 €)

  • Oscar Domínguez

    (1906-1957)

    Hlava dívky

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 490.000 CZK (19.600 €)

    olej, plátno, 1945, 34,5 x 19 cm, sign. DU Domíngues 45, rám, španělský malíř Oscar Domínguez se narodil v roce 1906 v městečku San Cristóbal de La Laguna na ostrově Tenerife. V jednadvaceti letech odešel do Paříže, kde pracoval pro svého otce a po práci navštěvoval kabarety, kde hledal inspiraci pr…

    Aktuální cena: 490.000 CZK (19.600 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Hory Kavčí

    Položka č.: 123

    tuš, běloba, papír, 49,5 x 14 cm, sign. LD Saudek, rám, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Kometa

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    kombinovaná technika, tuš, akvarel, papír, 39,1 x 29 cm, sign. DU Saudek, návrh obálky pro časopis, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Sportovní disciplíny

    Položka č.: 125

    kombinovaná technika, tuš, akvarel, papír, 37 x 29,5 cm, sign. PD Saudek, kresba pro MF Dnes, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Čtyři vraždy stačí, drahoušku- Blam Blam

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    tisk, 2014, 33,7 x 49,2 cm, značeno razítkem LD Kája Saudek, č. 16/100, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Čtyři vraždy stačí, drahoušku- Vroom

    Položka č.: 127

    tisk, 2014, 33,7 x 49,2 cm, značeno razítkem PD Kája Saudek, č. 31/100, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Čtyři vraždy stačí, drahoušku- Squeek

    Položka č.: 128

    tisk, 1971, 33,7 x 49,2 cm, značeno razítkem PD Kája Saudek, č. 25/100, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    PF 95

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 290 CZK (12 €)

    litografie, 1994, 14,7 x 10,5 cm, sign. PU Saudek, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 590 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu