Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
17. 2. - 21. 2. 2020 | 10-12 a 13-18
24. 2. - 26. 2. 2020 | 10-18
27. 2. 2020 | 10 - 15 hodin
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 28. 2. 2020

  • Bohumil Ullrych

    Poběhlice

    Položka č.: 490

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Ukončení prvního podání: 27. 02. 2020 15:00

    olej, karton, 34,5 x 27,7 cm, sign. PD B. Ullrych , v rozích odřená malba, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

    Baletka

    Položka č.: 491

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    pastel, lepenka, 38 x 28 cm, sign. DU nečitelně, rám

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Jaroslav Štika

    (1906-1940)

    Položka č.: 492

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    pastel, uhel, papír, 1936, 44,5 x 33,5 cm, sign. PD Jarka Štika 1936, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Vojtěch Tittelbach?

    (1900-1971)

    Postava ženy

    Položka č.: 493

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    olej, karton, 37 x 27 cm, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Bohumil Stanislav Urban

    (1903-1997)

    Nostalgické zátiší

    Položka č.: 494

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    olej, plátno, karton, 68 x 48 cm, sign. LD B. S. Urban 78, rám, žák prof. J. Obrovského, F. Thieleho, F. Kupky a K. Krattnera na AVU v Praze, studium dějin umění a estetiky na FF UK, zakládající člen a předseda Sdružení výtvarníků v Praze a sdružení Purkyně, člen mezinárodní poroty umělecké výstavy …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Čeněk Dobiáš

    (1919-1980)

    Předjaří

    Položka č.: 495

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, papír, 1979, 33 x 46 cm, sign. PD Dobiáš 79, rám

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Čeněk Dobiáš

    (1919-1980)

    Položka č.: 496

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    olej, papír, 1979, 34 x 49 cm, sign. PD Dobiáš 79, rám

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Čeněk Dobiáš

    (1919-1980)

    Položka č.: 497

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    pastel, papír, 1972, 33 x 70 cm, sign. PN Dobiáš 72, rám

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Rudolf Mertlík

    (1913-1985)

    Souboj

    Položka č.: 498

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    olej, karton, 1939, 45 x 64 cm, sign. PN Mertlík 39, rám, na malbě i rámu místy poškození

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • Marie Hlobilová - Mrkvičková

    (1903-1999)

    Údolí řeky Vinodolčice

    Položka č.: 499

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    akvarelový pastel, papír, 1976, 30 x 42 cm, LD M. Hlobilová, vzadu štítek s popisem, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

    (1903-1999)

    Večer

    Položka č.: 500

    akvarelový pastel, papír, 1970, 29 x 41 cm, sign. PD M. Hlobilová, vzadu popsáno, antiqari.at Radhošťská

    (1903-1999)

    Růžová zahrádka

    Položka č.: 501

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, plátno, 1990, 50 x 65 cm, sign. PD M. Hlobilová, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    (1903-1999)

    Náměstí v Mikulově

    Položka č.: 502

    akvarelový pastel, papír, 1974, 30 x 42 cm, sign. LD M. M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní

    (1903-1999)

    Západ slunce nad Drahovským rybníkem

    Položka č.: 503

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    akvarelový pastel, papír, 1978, 31 x 42,5 cm, sign. PD M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    (1903-1999)

    Hřídelecká Horka

    Položka č.: 504

    akvarelový pastel, papír, 1988, 33 x 45 cm, sign. PD M. M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní

    (1903-1999)

    Blatouchy

    Položka č.: 505

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    tempera, papír, 1956, 24,5 x 26,5 cm, sign. PD M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Ženský poloakt

    Položka č.: 506

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Ohebná dívka

    Položka č.: 507

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Ženský akt

    Položka č.: 508

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    V zrcadle

    Položka č.: 509

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • F. Bílek

    Postava muže

    Položka č.: 510

    uhel, papír, 38,5 x 28,5 cm, sign. DU F. Bílek, rám, při okraji roztržený papír, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní

  • Cyril Bouda

    Don Quijote

    Položka č.: 511

    propiska, papír, 1981, 17 x 10,3 cm, sign. PD CBouda 11. IV. 1981, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Jiří Felger

    (1938-1986)

    Modré zátiší

    Položka č.: 512

    kombinovaná technika, papír, 62 x 44,5 cm, sign. LD Felger, při okrajích mírně pomuchlaný papír, antiqari.at Radhošťská

  • Miroslav Houra

    (1933-2006)

    Rodina

    Položka č.: 513

    akvarel, papír, 1980, 29,5 x 42 cm, sign PD M. Houra 80, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, poté žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž, člen SČUG Hollar a skupiny Dialog

  • Ladislav Josef Kašpar

    (1915-1997)

    Čtenář

    Položka č.: 514

    akvarel, tuš, papír, 1995, 42 x 30 cm, sign. PD L.J. Kašpar 28.1. 1995, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze, prof. J. Bendy na UMPRUM, prof V. Nechleby na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

  • Ladislav Josef Kašpar

    (1915-1997)

    Dívka v klobouku

    Položka č.: 515

    akvarel, tuš, papír, 1994, 42 x 30 cm, sign. PD L.J. Kašpar 2.2. 1994, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze, prof. J. Bendy na UMPRUM, prof V. Nechleby na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

  • Jitka Kolínská

    (1930-1992)

    Nábřeží

    Položka č.: 516

    akvarel, papír, 1986, 14 x 6,3 cm, sign. LD Kolínská, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. V. Sychry a V. Pukla

  • Milan Němeček

    Mapa

    Položka č.: 517

    kombinovaná technika, papír, 1981, 30,7 x 40,3 cm, sign. PD M. Němeček 81, pasparta, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Tondla a K. Müllera na VŠUP v Praze, člen Asociace užité grafiky

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Duch

    Položka č.: 518

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    fix, papír, 1980, 19 x 9 cm, sign. DU neprakta 1980, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Maryša Neubertová

    (1899)

    Pohled na horu

    Položka č.: 519

    olej, plátno, 60 x 71,7 cm, sign. LD M. Neubertová, antiqari.at Radhošťská