Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
17. 2. - 21. 2. 2020 | 10-12 a 13-18
24. 2. - 26. 2. 2020 | 10-18
27. 2. 2020 | 10 - 15 hodin
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 28. 2. 2020

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    PF 200dvě

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 270 CZK (11 €)

    Ukončení prvního podání: 27. 02. 2020 15:00

    litografie, 2001, 13,9 x 10,3 cm, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 470 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    PF 2002

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    litografie, 2001, 15 x 10,6 cm, sign. LD Saudek, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Katalog filmových plakátů

    Položka č.: 132

    tisk, 2013, 29 x 21 cm, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 850 CZK (34 €)

  • Alberto Berliat

    C019

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    akryl, plátno, 2007, 41,8 x 68,4 cm, sign. PN Berliat

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Alberto Berliat

    C011

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    akryl, plátno, 2007, 40,5 x 30,2 cm, sign. PN Berliat

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Sergio Floriani

    Distorci blu

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 62.000 CZK (2.480 €)

    kombinovaná technika, dřevo, 2018, 60 x 60 cm, sign. vzadu Sergio Floriani

    Aktuální cena: 62.000 CZK (2.480 €)

  • Massimo Salvadori

    32GN5

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    akryl, plátno, 2019, 30 x 30 cm, sign. vzadu Massimo Salvadori, rám, přiložen posudek

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Jeff Koons (after)

    Pink Rabbit

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    cold cast resin (za studena litá pryskyřice), 1986/2019, 28 x 11,5 x 8,5 cm, 217/500, přiložen autentizační štítek Éditions studio. Jedná se o sběratelskou kopii Koonsova originálu, který byl vydražen za 91,1 miliónu dolarů. Plastika původně autorem provedená v roce 1986 je dnes považovaná za jedno …

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    Zelené slunce

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    akryl, plátno, 2010, 30 x 60 cm, sign. zezadu A. LAMR 010, Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. P…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Aleš Lamr

    V barvách duhy

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    akvarel, papír, 1996, 56,5 x 40 cm, sign. DU A. Lamr 96, rám, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bue…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Rudolf Němec

    (1936-2015)

    Eva

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Ivan Ouhel

    Položka č.: 141

    olej, dřevěná deska, 1984, 27,5 x 20,8 cm, sign. PD Ouhel, rám, vzadu signováno Ivan Ouhel 1984, pozitivně laděná práce významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjí odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Ouhel dvakrát reprezentoval české umění …

  • Ivana Lomová

    Green

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    olej, plátno, 2004, 90 x 120 cm, sign. vzadu Ivana Lomová, typická ukázka díla z ruky významné současné autorky, která vystudovala architekturu na ČVUT, je tedy v oboru malířství autodidaktem. Lomová se v posledních letech prosadila svými až hyperrealistickými obrazy, které povětšinou skládá z někol…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Lukáš Miffek

    (1978)

    Nový věk

    Položka č.: 143

    akryl, plátno, 2012, 55 x 45 cm, sign. vzadu, absolvent ateliéru malby u prof. Střížka a prof. Rittsteina a člen skupiny Natvrdlí si dokázal vytvořit zcela originální svět obývaný vyzývavými ženami, hrachovými lusky, kaktusy, fast foodem a v poslední době také roboty. Miffek se svou stylizovanou až …

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Lubomír Typlt

    (1975)

    Parta kluků

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    tempera, papír, 2010, 50 x 70 cm, sign. LD Typlt, rám, vydařená silně expresivní a koloristicky výrazná práce od čelného představitele současné české malby, který ve svém díle zhodnocuje výsledky školení u významných profesorů na českých a německých uměleckých školách, jež dále zcela osobitým způsob…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Jan Harant

    (1984)

    Ochránil ji před negativními zprávami

    Položka č.: 145

    Vyvolávací cena: 51.000 CZK (2.040 €)

    akryl, plátno, 2019, 95 x 80 cm, sign. zezadu Jan Harant, autor vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Michaela Rittsteina. Své umění bere jako pomyslný únik z reality běžného života. Ve svých obrazech reflektuje bytí jedinců v konzumní společnosti, jejich samotu, přizpůsobování se …

    Aktuální cena: 51.000 CZK (2.040 €)

  • Jan Chaloupek

    Tropická ryba

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    akryl, plátno, 2011, 25 x 30 cm, sign. vzadu Jan Chaloupek, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Krištof Kintera

    (1973)

    One or two or crowd V

    Položka č.: 147

  • Ladislav Alp-Krtil

    (1947-1978)

    Zrodil se list

    Položka č.: 148

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    olej, plátno, 60,5 x 55 cm, sign. PD Krtil, autorský rám, Ladislav Alp-Krtil (1947-1978), malíř, restaurátor, designér, narozen v Toužimi, za minulého režimu emigroval. Od roku 1981 člen Künstlerhaus - Společnosti výtvarných umělců Rakouska (v zahraničí někdy též uváděn jako rakouský malíř). Jeho pr…

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

  • Tomáš Bím

    Múzák Gaston

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    tuš, akvarel, papír, 1977, 30,4 x 28,6 cm, sign. LD Tomáš Bím 77, při okrajích zašpiněno, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Zdeněk Raiser

    Traktorista Toman a lesní panna

    Položka č.: 150

    olej, plátno, 40 x 50 cm, sign. PD Raiser, napínací rám, Antikvariát Dlážděná

  • Jan Rapin

    Zátiší s lahví a dýmkami

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    olej, plátno, 40 x 50 cm, sign. DU Jan Rapin, rám, Malíř a grafik Jan Rapin se narodil v roce 1956 v Praze. Ve své tvorbě navazuje na tradiční hodnoty od gotické duchovnosti přes barokní hru se světlem až po moderní výtvarné proudy. Obdiv k barokní tvorbě se odráží především v barevné skladbě a komp…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Utagawa Hirošige

    (1797-1858)

    Nissaka

    Položka č.: 152

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    dřevořez na japanu, 1833-1834, 22,2 x 34,7 cm, LN značeno razítky, List č. 26 z Hirošigeho nejznámějšího cyklu Padesát tři stanic na cestě Tókaidó, vytvořeném autorem ve stylu ukijo-e (neboli obrazy pomíjivého života). Jeho atmosférický styl měl silný vliv na evropské krajinářství, zejména na franco…

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Utagawa Hirošige

    (1797-1858)

    Kameyama (Hrad na zasněženém úbočí)

    Položka č.: 153

    dřevořez na japanu, 1833-1834, 22,7 x 35 cm, PD a LN značeno razítky, List č. 47 z Hirošigeho nejznámějšího cyklu Padesát tři stanic na cestě Tókaidó, vytvořeném autorem ve stylu ukijo-e (neboli obrazy pomíjivého života). Jeho atmosférický styl měl silný vliv na evropské krajinářství, zejména na fra…

  • Utagawa Hirošige

    (1797-1858)

    Seki (Odchod z hospody)

    Položka č.: 154

    dřevořez na japanu, 1833-1834, 22,6 x 36 cm, PD a LD značeno razítky, List č. 48 z Hirošigeho nejznámějšího cyklu Padesát tři stanic na cestě Tókaidó, vytvořeném autorem ve stylu ukijo-e (neboli obrazy pomíjivého života). Jeho atmosférický styl měl silný vliv na evropské krajinářství, zejména na fra…

  • Francisco Goya Y Lucientes

    (1746-1828)

    Tauromaquia

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    lept, mezzotinta, 25 x 34,5 cm, rám, na zadní straně štítek galerie Sala Gaspar, Barcelona s popisem, na papíře místy skvrnky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Adam et Éve découvrant le corps dAbel

    Položka č.: 156

    mědirytina, 57,3 x 34,7 cm, jedná se pravděpodobně o práci z okruhu Allesandra Tiariniho (1577 - 1668), na papíře místy skvrnky, Antikvariát Dlážděná

  • Käthe Kollwitz

    (1867-1945)

    Zarmouceni (Zertretene)

    Položka č.: 157

    suchá jehla, 23,5 x 20 cm, papírová pasparta, DU nalepen štítek: Originalradierung von Käthe Kollwitz, antiqari.at Radhošťská

  • Käthe Kollwitz

    (1867-1945)

    Vzpoura

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    suchá jehla, 1904, 22,5 x 28,5 cm, papírová pasparta, původní lept, papír nepatrně zažloutlý, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Käthe Kollwitz

    (1867-1945)

    Klečící

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    suchá jehla, 27,4 x 14,4 cm, značeno na desce LD Original-radierung von Käthe Kollwitz, papírová pasparta, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)