Výtvarné umění 19.- 21. století | 172. Aukce

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
17. 2. - 21. 2. 2020 | 10-12 a 13-18
24. 2. - 26. 2. 2020 | 10-18
27. 2. 2020 | 10 - 15 hodin
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 28. 2. 2020

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Protiklady (pracující žena a měšťačka s dětmi)

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Ukončení prvního podání: 27. 02. 2020 15:00

    suchá jehla, 1898, 8 x 12 cm, sign. PD Orlik 98, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Ex libris Erich Kahler

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Autoportrét

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Princezna Hyacinta

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    litoofset, 1911, 28,6 x 18,7 cm, značeno LD v tisku : Copyright 1911 by Mojmír Urbánek, déposé, papírová pasparta, zmenšenina původního plakátu k baletní pantomimě Princezna Hyacinta, vyšlo jako titulní list klavírního výtahu z této baletní pantomimy - O. Nedbal,L. Novák: Princezna Hyacinta, naklad…

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

    Noční ulička

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    lept, akvatinta, 17, 5 x 14 cm, sign. PD Vojt. Pressig, rám, dílo významného českého umělce doby secese a symbolismu je vynikající ukázkou autorovy precizně provedené techniky leptu s neobyčejnou citlivostí pro ornamentální pojednání přírodního dekoru v doprovodu jemného a intimního námětu. Preissig…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Otakar (Othon) Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Větrný mlýn v Kořenci

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    litografie, 1949, 30,4 x 40,3 cm, sign. PD O Coubine 49, rám, 416/500, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Thieleho, člen skupiny Osma, SVU Mánes, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Bukinisté v Paříži

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Karel Gott

    (1939-2019)

    Čas růží

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    autorský tisk, 53 x34 cm, sign. LD Karel Gott, č. 146/200

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Javorové listy

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Jindra Husáriková

    (1931-2016)

    Cirkus

    Položka č.: 169

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Andělé

    Položka č.: 170

    Vyvolávací cena: 2.700 CZK (108 €)

    lept, 1974, 19 x 21 cm, sign. PD Šerých 74, rám, autorský tisk, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střední výtvarné škole v Turnově, žák prof. V. Rady na AVU, prof. V. Pukla ve speciální grafické škole, aspirantura u prof. V. Silo…

    Aktuální cena: 2.700 CZK (108 €)

  • Jan Kubíček

    (1927)

    Rozdělené elementy

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    serigrafie, 1988/2002, 52 x 26 cm, sign. DU Jan Kubíček 1988/2002, rám, č.18/41, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • Zdeněk Sýkora

    (1920-2011)

    Linie

    Položka č.: 172

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    serigrafie, 33,5 x 32,5 cm, sign. PD Sýkora, rám, malíř, grafik, sochař, pedagog, představitel avantgardního umění, konstruktivismu a průkopník počítačového umění. Zpočátku byl ve své tvorbě ovlivněn surrealismem, Skupinou 42 a kubismem. Původně se také věnoval krajinomalbě, později přešel k plošněj…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Postavy

    Položka č.: 173

    litografie, 2009, 48,5 x 32,5 cm, sign. PD J. Válová 09, č. 52/100

  • Oldřich Kulhánek

    Prohibita

    Položka č.: 174

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.200 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Report č. 3

    Položka č.: 175

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Apotheosa Karlovy Prahy

    Položka č.: 176

    lept, 2004, 34,5 x 21 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 2004, rám, č. 9/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Michael Rittstein

    Čínská vejce

    Položka č.: 177

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    litografie, 1991, 51,5 x 40 cm, sign. PD M.Rittstein 91, č. 82/90, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Michael Rittstein

    Čekárna se zvířaty

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    litografie, 2011, 47 x 69 cm, sign. PD M. Rittstein 2011, č. 31/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

  • Michael Rittstein

    Dvě sukně

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    litografie, 1995, 48,5 x 38 cm, sign. PD M. Rittstein 95, č. 41/80, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Michael Rittstein

    Dva hrnky

    Položka č.: 180

    litografie, 1995, 54 x 44 cm, sign. PD M.Rittstein 95, č. 38/80, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Vlažná sprcha

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    litografie, 1996, 48,5 x 37 cm, sign. PD M. Rittstein 96, č. 41/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Zlatý vodopád

    Položka č.: 182

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    orig. monotyp, 2012, 61 x 30, 5 cm, sign. PD Patrik Hábl 2012

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Tomáš Hřivnáč

    V leže

    Položka č.: 183

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Nábřeží

    Položka č.: 184

    Vyvolávací cena: 11.300 CZK (452 €)

    dřevoryt, monotyp, 2002, 24 x 25,5 cm, sign. DU Karel Chaba, č. 12/23, soukromé studium

    Aktuální cena: 11.300 CZK (452 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Píseň gotiky

    Položka č.: 185

    Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.480 €)

    lept, 20 x 15,2 cm, sign. PD JVáchal, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrnky, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 37.000 CZK (1.480 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Černá mše

    Položka č.: 186

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.440 €)

    dřevoryt, 1909, 23 x 33 cm, sign. PD JVáchal 1909, autorem díla je významný český solitérní autor, který se proslavil jako grafik, kreslíř, tvůrce originálních bibliofilií, spisovatel a svérázný myslitel. Listy ďábelských motivů nejsou ve Váchalově díle ojedinělé, ovšem nabízená položka patří k Vách…

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.440 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Vigilie o hodině hrůzy, blahořečení a modlitba za psa 1

    Položka č.: 187

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Vigilie o hodině hrůzy, blahořečení a modlitba za psa 2

    Položka č.: 188

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Vigilie o hodině hrůzy, blahořečení a modlitba za psa 3

    Položka č.: 189