Současné umění | 173. Aukce - sálová aukce

  • Kateřina Ondrušková

    (1991)

    Kouká z křoví

    Položka č.: 211

    Vyvolávací cena: 5.300 CZK (212 €)

    Ukončení prvního podání: 02. 04. 2020 15:00

    olej, plátno, 2019, 30,3 x 35,3 cm, sign. zezadu K. O: 2019

    Aktuální cena: 5.300 CZK (212 €)

  • Klára Sedlo

    (1993)

    Co se odehrálo během bouře zůstává nejasné

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    olej, plátno, 2019, 100 x 145 cm, sign. zezadu Klara Sedlo

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.320 €)

  • Ivana Lomová

    Voliči

    Položka č.: 213

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    9 x olej, plátno, 2013, 23 x 21 cm, vše sign. na zadní straně Ivana Lomová, portrétní cyklus nazvaný prostě – Voliči vytvořila Ivana Lomová, jedna z našich nejznámějších a nejzajímavějších současných malířek, v reakci na první volbu Miloše Zemana českým prezidentem, nabízené malby jsou provedeny ve …

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

  • Tereza Kohoutová

    (1975)

    Vila

    Položka č.: 214

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    akryl, plátno, 2015, 53 x 53 cm, sign. zezadu Kohoutová

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Ewa Nemoudry

    Kupředu

    Položka č.: 215

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    kombinovaná technika, akryl, plátno, 2019, 100 x 80 cm, sign. PD E. Nemoudry 19, studovala architekturu na univerzitě ve Varšavě a užitou architekturu ve speciálním ateliéru prof. J. Svobody na VŠUP Praha

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Terezie Límanová

    Vzpomínka na schodiště

    Položka č.: 216

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    olej, mastný pastel, papír, 2009, 54 x 39 cm, monogr. PD TL, sign. na zadní straně Tereza Límanová, rám, autorka o svém díle: "kombinace oleje a mastného pastelu na kartón, popř. papír: umožňuje mísení nejen oleje a pastelu, ale i vyškrabování barev nožem a vytváření kresebných sítí tužkou přím…

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Terezie Límanová

    Hřiště Okrouhlík

    Položka č.: 217

    Vyvolávací cena: 7.400 CZK (296 €)

    olej, mastný pastel, karton, 2016, 70 x 50 cm, monogr. PD TL, sign. na zadní straně Tereza Límanová, rám, autorka o vzniku díla: "Hřiště Okrouhlík s fotbalovým hřištěm, Praha 5. Je přímo nad parkem Klamovka a vedle usedlosti Palata. Oba synové si tam chodili hrát ještě před tím, než na hřišti v…

    Aktuální cena: 7.400 CZK (296 €)

  • Terezie Límanová

    Jinonické záhonky

    Položka č.: 218

    olej, mastný pastel, karton, 2015, 70 x 50 cm, monogr. PD TL, sign. na zadní straně Tereza Límanová, rám, autorka o vzniku díla: "2 krychle skleníků, 2 hlávky zelí. Obklopené drátěným plotem, uzavřené do pletiva – mříže. Do sítě, jejímiž oky nakukuju do zahrádek a vybírám, co dát do obrazu. Ten…

  • Jakub Stretti

    (1967)

    Pod lampou

    Položka č.: 219

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Jiří (Georg) Dokoupil

    Dunlop

    Položka č.: 220

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    akryl, papír, plátno, 1991, 32 x 21 cm, sign. LD Dokoupil 91, rám, Dokoupilova tvorba, jak již bylo naznačeno, znamená pro postmodernismus typické procházen různými formálními styly malířství. naivismus střídají energické a expresivní malířské cykly. Dokoupil postupně dospěl k radikálnímu přehodnoce…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)

  • Ivan Králík

    Relief - D

    Položka č.: 221

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    papírový reliéf, koláž, překližka, 2020, 100 x 100 cm, vzadu popsáno a značeno autorem, Králíkův ornament reliéfních vrstev reprezentuje ideu nekonečnosti přírodního pohybu. Intenzitu působení umocňuje v tomto případě monochromatický povrch, který umožňuje, aby se daleko více projevila hra světla a …

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Svätozar Mydlo

    (1948-2014)

    Kšandy

    Položka č.: 222

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, koláž, plátno, 90,5 x 70 cm, rám, antiqari.at Radhošťská, absolvent Vysoké školy výtvarných umění v ateliéru malby u prof. P. Matejky a F. Gajdoše, malbě se věnoval i nadále ve své volné tvorbě. Stal se jedním z předních ilustrátorů a tvůrců knih pro děti na Slovensku. V roce 1996 získal cenu …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Václav Lamr

    Duchovní kompozice

    Položka č.: 223

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    kombinovaná technika, papír, 1992, 20,6 x 25 cm, sign. PD V. Lamr 92, pasparta, práce autora zaměřujícího se ve své tvorbě na duchovní tématiku, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Chava Pressburger

    Položka č.: 224

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Vincent Venera

    Položka č.: 225

    lité laky, plátno, 1991, 69,5 x 51 cm, sign. PD Vincent Venera 91, napínací rám, Antikvariát Dlážděná, člen České alternativy

  • Ludvík Voneš

    (1910-1978)

    Reminiscence

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Jan Šafránek

    Ohnivé spojení

    Položka č.: 227

    akvarel, papír, 2013, 40,5 x 29,5 cm, sign. PD Šafránek 2013, soukromé studium u J. Eislera a J. Kříže, žák prof. L. Čepeláka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, člen a spoluzakladatel výtvarné skupiny Tolerance´95

  • Jan Šafránek

    Přitažlivost

    Položka č.: 228

    Vyvolávací cena: 5.700 CZK (228 €)

    akvarel, papír, 2014, 47,7 x 35,6 cm, sign. DU 2014 Šafránek , soukromé studium u J. Eislera a J. Kříže, žák prof. L. Čepeláka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, člen a spoluzakladatel výtvarné skupiny Tolerance´95

    Aktuální cena: 5.700 CZK (228 €)

  • Zdeněk Šplíchal

    Let krahujce

    Položka č.: 229

    Vyvolávací cena: 10.500 CZK (420 €)

    pastel, akvarel, papír, 2003, 100 x 70 cm, sign. zezadu Zdeněk Šplíchal, rám

    Aktuální cena: 10.500 CZK (420 €)

  • Jan Spěváček

    (1973)

    Kouření povoleno

    Položka č.: 230

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    kombinovaná technika, plátno, 2009, 75 x 100 cm, sign. vzadu Jan Spěváček, studoval na SPŠ sklářské v Kamenickém Šenově, na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze, žák prof. Načeradského na FaVU při VUT v Brně, navštěvoval Kabinet večerní kresby u doc. Daňka tamtéž

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Michal Matzenauer

    Vozíček

    Položka č.: 231

    Vyvolávací cena: 63.000 CZK (2.520 €)

    olej, plátno, 2013, 100 x 80 cm, člen Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 63.000 CZK (2.520 €)

  • Jan Rýz

    (1946-2016)

    Hokej na kolečkových bruslích

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    akvarel, papír, 84 x 59,5 cm, monogr. PD JR, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Borovského na Pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové, člen Středočeského sdružení výtvarníků a Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Jan Rýz

    (1946-2016)

    Před startem

    Položka č.: 233

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kombinovaná technika, papír, 1989, 73,2 x 51 cm, sign. PD Jan Rýz 89, práce malíře soustřeďujícího se ve své tvorbě na sportovní motivy, zde z prostředí motocyklového sportu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Borovského na Pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové, člen Středočeského sdružení…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Jan Rýz

    (1946-2016)

    Sport

    Položka č.: 234

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    olej, plátno, 80 x 60 cm, monogr. PD JR, klínový rám, práce malíře soustřeďujícího se ve své tvorbě na sportovní motivy, zde pravděpodobně z hokejového prostředí, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Borovského na Pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové, člen Středočeského sdružení výtvarníků …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jan Sytař

    (1976)

    Kříže a krev

    Položka č.: 235

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    akryl, spray, plátno, 70,5 x 60 cm, studium na Zlínské škole umění ve Zlíně, žák M. Mainera na FAVU VUT v Brně

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Jan Sytař

    (1976)

    Constellation of Love

    Položka č.: 236

    akryl, spray, deska, 2008, 52,5 x 81,5 cm, sign. PD Sytař 2008, studium na Zlínské škole umění ve Zlíně, žák M. Mainera na FAVU VUT v Brně

  • Jan Sytař

    (1976)

    Postava

    Položka č.: 237

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    akryl, plátno, 2003, 91,5 x 80 cm, sign. vzadu Sytař 2003, studium na Zlínské škole umění ve Zlíně, žák M. Mainera na FAVU VUT v Brně

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Richard Augustin

    (1975)

    Sun Love In

    Položka č.: 238

    akryl, malířská lepenka, 2008, 46 x 66 cm, sign. PD Richard Augustin 2008, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Richard Augustin

    (1975)

    Žena a papoušek

    Položka č.: 239

    Vyvolávací cena: 12.600 CZK (504 €)

    pastel, papír, 2018, 30 x 40 cm, sign. PD Richard Augustin 18, rám

    Aktuální cena: 12.600 CZK (504 €)

  • Jan Karpíšek

    (1981)

    Stopování v prostoru

    Položka č.: 240

    akryl, plátno, 2005, 124 x 145 cm, sign. vzadu Jan Karpíšek