Miroslav Pošvic

studium na Střední grafické škole v Praze; malíř, grafik; od 1988 ve svobodném povolání; věnuje se malířské a grafické tvorbě; zprvu navazoval na tradici grotesky v českém výtvarném umění, v posledních letech vyvažuje grotesknost lyričtější rovinou; věnuje se převážně tvorbě nefigurálních kompozic v tušených a jemně odstíněných náznacích; v oblasti grafiky preferuje techniku barevné litografie (1994 obdržel jednu z pěti cen za českou grafiku roku); v grafikách z počátku 90. let jsou živočišné prvky a tvary zasazeny do nevymezeného prostředí, v němž plují, padají, vznášejí se; v pozdějších pracích se postupně uvolňuje i dříve pevný tvar, přírodní element se stává strukturou, pohybem, patvarem; okrajově se zabývá sochařskou tvorbou, pracuje v pískovci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

  • Miroslav Pošvic

    A co vaše duše? (PF 1996)

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2019 15:04

    litografie, 1995, 14 x 18,4 cm, sign. PD M. Pošvic 95, č. 90/140, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Miroslav Pošvic

    Božská komedie

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2019 10:48

    barevná litografie, 2005, 51 x 63 cm, sign. PD Miroslav Pošvic 2005, č. 8/16, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Miroslav Pošvic

    Mrknutí oka

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2019 10:49

    barevná litografie, 2005, 44 x 36,5 cm, sign. PD Miroslav Pošvic 2005, č. 17/20, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Miroslav Pošvic

    Princip

    Položka č.: 182101

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 06. 02. 2019 16:06

    barevná litografie, 2005, 20 x 25 cm, sign. PD M. Pošvic 2005, č. 17/25, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Miroslav Pošvic

    Ze světla do světla, ze tmy do tmy

    Položka č.: 182102

    Plánované ukončení: 06. 02. 2019 16:08

    barevná litografie, 2005, 42 x 60 cm, sign. PD Miroslav Pošvic 2005, č. 20/20, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

  • Miroslav Pošvic

    Jaro

    Položka č.: 230189

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2019 18:34

    litografie, 1996, 49 x 38 cm, sign. PD Miroslav Pošvic 96, autorský tisk, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Miroslav Pošvic

    Triptych

    Položka č.: 230319

    Plánované ukončení: 19. 02. 2019 17:24

    3x litografie, 2004, vše 60 x 46 cm, vše sign. PD M. Pošvic 2004, 3x rám, 12/20, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar