Jaromír Schoř

(1912-1987)

studium na ŠUŘ v Brně, žák prof. J. Obrovského, K. Mináře a V. Nechleby na AVU v Praze; malíř; v roce 1953 patřil k zakládajícím členům Armádního výtvarného studia, s nímž se zúčastnil četných výstav doma i v zahraničí (1953 - 1970); v armádním výtvarném studiu pracoval na počátku 50. let často společně s J. Čumpelíkem a A. Čermákovou na velkých obrazových kompozicích a plakátech s dobově angažovanou tematikou; v malířské tvorbě se zaměřoval na figurální malbu, studoval lidové typy na Valašsku a Slovácku, později se soustředil na krajinomalbu s tatranskými a bělokarpatskými náměty; maloval i portréty, akty a zátiší; v roce 1941 vystavoval samostatně v Praze v rámci výstavy Umění a řemeslo v domácnosti, samostatně vystavoval také v Bratislavě, Brně, Českých Budějovicích, Strakonicích a Táboře (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Jaromír Schoř

    (1912-1987)

    Vyčkávání

    Položka č.: 244139

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 14. 04. 2020 13:55

    tempera, akvarel, tuš, papír, 29 x 54 cm, sign. PD Schoř, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na ŠUŘ v Brně, žák prof. J. Obrovského, K. Mináře a V. Nechleby na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)