Vojtěch Cinybulk

(1915-1994)

žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze; kreslíř, grafik, loutkářský scénograf; působil jako venkovský učitel; byl spoluzakladatelem loutkářské katedry divadelní fakulty AMU v Praze, kde pedagogicky působil v prvých letech vedle Josefa Skupy; v té době hojné návrhy scénických výprav, kostýmů, loutek; ilustrátor dětských časopisů a knih, autor plakátů a drobné knižní grafiky; od padesátých let se stal reprezentantem českého ex libris ve světě; jeho hlavní technikou byl dřevoryt; vedle pohádkových a loutkářských námětů se v jeho kresbě objevují i motivy literární a historické; vytvořil celkem 900 ex libris a přes 500 novoročenek; za tak obsáhlou tvorbu byl jmenován čestným členem Spolku sběratelů ex libris v Praze; pracoval pro Ústřední loutkové divadlo v Praze, je autorem řady loutkových her a dětské prózy; velkou pozornost po léta věnoval i amaterskému loutkářskému hnutí řadou přednášek, redakční prací i prací organizátorskou; navrhoval hračky, pracoval pro televizi, věnoval se diafilmu aj. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Vlnovka

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 05. 06. 2019 15:22

    litografie, 53 x 28 cm, sign. PD Cinybulk, pasparta, č. 7/20, pasparta na několika místech otřepená, mísrně zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Básník s lebkou

    Položka č.: 1150

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 12:31

    litografie, 10,5 x 7 cm, sign. PD Cinybulk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Dívčí tvář

    Položka č.: 228483

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 20:32

    litografie, 21,5 x 15 cm, sign. PD Cinybulk, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)