Vojtěch Cinybulk

(1915-1994)

žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze; kreslíř, grafik, loutkářský scénograf; působil jako venkovský učitel; byl spoluzakladatelem loutkářské katedry divadelní fakulty AMU v Praze, kde pedagogicky působil v prvých letech vedle Josefa Skupy; v té době hojné návrhy scénických výprav, kostýmů, loutek; ilustrátor dětských časopisů a knih, autor plakátů a drobné knižní grafiky; od padesátých let se stal reprezentantem českého ex libris ve světě; jeho hlavní technikou byl dřevoryt; vedle pohádkových a loutkářských námětů se v jeho kresbě objevují i motivy literární a historické; vytvořil celkem 900 ex libris a přes 500 novoročenek; za tak obsáhlou tvorbu byl jmenován čestným členem Spolku sběratelů ex libris v Praze; pracoval pro Ústřední loutkové divadlo v Praze, je autorem řady loutkových her a dětské prózy; velkou pozornost po léta věnoval i amaterskému loutkářskému hnutí řadou přednášek, redakční prací i prací organizátorskou; navrhoval hračky, pracoval pro televizi, věnoval se diafilmu aj. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    F. X. Šalda

    Položka č.: 237327

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 15. 08. 2019 18:05

    litografie, 12,5 x 8,5 cm, sign. DU Cinybulk, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Karlův most (PF 1960 Dr. E. a ing. V. Zděnovcovi)

    Položka č.: 232679

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 20. 08. 2019 19:02

    dřevoryt, 13,8 x 7,4 cm, sign. PD Cinybulk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Vlnovka

    Položka č.: 237101

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 22. 08. 2019 19:12

    litografie, 53 x 28 cm, sign. PD Cinybulk, pasparta, č. 7/20, pasparta na několika místech otřepená, mísrně zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)