Josef Vaic

(1884-1961)

studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži; malíř, grafik; zpočátku se věnoval malbě a kresbě, především Prahy; později se zaměřil na grafiku, téměř výlučně na lept; u nás graficky zachytil pražská zákoutí a pražskou architekturu (Praha. Deset leptů, 1927); město Plzeň zobrazil v cyklu velkých akvatint Stará Plzeň; album 8 slovenských motivů vyšlo v roce 1927; v roce 1943 obeslal výstavu Česká kresba v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Pohled z Karlova mostu

    Položka č.: 242173

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2020 18:31

    lept akvatinta, 30,5 x 25,3 cm, sign. PD Josef Vaic , rám, autoraký tisk, mírně zažloutlý papír, ve střední části poškozeno, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Položka č.: 242171

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2020 18:32

    měkký kryt, 30,5 x 17,8 cm, sign. PD Josef Vaic 1927, rám, na papíře vodní skvrna, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Chrám sv. Mikuláše

    Položka č.: 241459

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2020 17:29

    olej, karton, 90 x 70 cm, sign. PD Vaic, rám, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Loretka

    Položka č.: 241815

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    Plánované ukončení: 20. 02. 2020 16:45

    lept, 29 x 25 cm, sign. PD Josef Vaic, papír na levém a spodník okraji ušpiněn, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Vysoké Tatry, Žďárská Vidla

    Položka č.: 241816

    Plánované ukončení: 20. 02. 2020 16:46

    lept, 32 x 25,5 cm, sign. PD Josef Vaic, papír na rohu lehce pokrčený, na levém okraji na kousku odřený, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži