Dobroslav Foll

(1922-1981)

žák prof. J. Nováka na VŠUP v Praze, člen skupiny Radar; malíř, grafik, karikaturista; působil jako výtvarný redaktor několika nakladatelství, od 1955 volný výtvarník; ilustroval zejména knihy pro děti, mnohé naučného a encyklopedického charakteru (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Dobroslav Foll

    (1922-1981)

    Mašinfíra

    Položka č.: 230957

    Vyvolávací cena: 41.000 CZK (1.640 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:14

    olej, kombinovaná technika, sololit, 1962, 71,5 x 101 cm, sign. PD Foll 62, rám, zajímavý autor působící v II. pol. 20. století. Člen Skupiny RADAR, který stál dokonce u vzniku této tvůrčí skupiny v r. 1959. Autor, jež se vyznačoval osobitým smyslem pro humor, který vetknul i do své tvorby, a kterým…

    Aktuální cena: 41.000 CZK (1.640 €)

  • Dobroslav Foll

    (1922-1981)

    Kosmonaut (kreslený humor)

    Položka č.: 230400

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 20. 02. 2019 17:04

    tuš, papír, 1963, 25 x 23 cm, sign. PD Foll 63, pasparta, provenience: pozůstalost autora, žák prof. J. Nováka na VŠUP v Praze, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)