František Tichý

(1896-1961)

žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění; malíř, kreslíř, grafik, illustrátor, scénograf, filmový výtvarník, pedagog; 1929 - 1935 žil ve Francii, kde umělecky dozrál; pracoval také v cirkuse a atmosférou manéže, cirkusů a artisty byl ovlivněn na celý život, v malbě a grafice používal motiv balance, který nebyl jen zobrazením artistického výkonu, ale také zohledněním života, lidské existence; poetistické teorie a Seuratův lyrismus již v roce 1931 ovlivnila např. díla Clown v manéži a Artista s talíři; další náměty představovalo prostředí kaváren, dění na ulicích, periferiích měst, maloval imaginativní portréty, zátiší; věnoval se ilustraci, kresbě a typografii, kresby uveřejňoval časopisecky; příležitostně od 20. let navrhoval šperky ze stříbra a měděného plechu; zabýval se plakátovou a známkovou tvorbou, scénografií; přední představitel avantgardního umění 30. let 20. století; profesor VŠUP v Praze (1945 - 1951); v 50. letech ilustroval knihy a bibliofilské tisky, vytvářel drobné grafické práce (pozvánky, exlibris), spolupracoval s filmem; zastoupen ve sbírkách NG, UPM, GHMP, ČMVU v Praze, MG v Brně, SNG v Bratislavě, GMU v Roudnici nad Labem, GVU v Havlíčkově Brodě, Západočeské galerie v Plzni, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Ostravě, MU v Olomouci, OG v Liberci, Severočeské galerie v Litoměřicích, GBR v Lounech aj. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

SEZNAM AUTORŮ

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Paganini

    Položka č.: 1032

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 14:18

    lept, novotisk, 32,5 x 18 cm, zezadu razítko: Novotisk; LD na papíru slepotiskové razítko Galerie moderního umění, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Konvolut čtyř kreseb

    Položka č.: 348

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    4 x pero, papír, vše 16 x 11 cm, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 3.100 CZK (124 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Autoportrét u malířského stojanu

    Položka č.: 352

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, kombinovaná technika, papír, 11 x 7,5 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Heraldické motivy

    Položka č.: 351

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    8 x tužka, papír, plocha 54,5 x 52 cm, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Strom čínských básníků

    Položka č.: 350

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    pero, papír, 17 x 11,5 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Tanečnice

    Položka č.: 349

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 17 x 12 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Už mluvím česky

    Položka č.: 356

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, kombinovaná technika, papír, 14 x 8 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Stěna

    Položka č.: 355

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 1945, 21 x 14,5 cm, sign. DU Tichý 45, x, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Lokomotiva

    Položka č.: 354

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 10, 4 x 13, 8 cm, prosvítá pozůstalostní razítko, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Přání

    Položka č.: 353

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, kombinovaná technika, papír, 10 x 8 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Kostra

    Položka č.: 360

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, pauzovací papír, 31 x 16 cm, obchodní nákres Praha 1, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Vila

    Položka č.: 359

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 1950, 22 x 14 cm, sign. DU Tichý 50, x, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Medvídek

    Položka č.: 358

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 14,5 x 10 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Exlibris Dr. Jana M. Tomše

    Položka č.: 357

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    suchá jehla, 1950, 4,4 x 5,1 cm, sign. DU Tichý 50, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Voják

    Položka č.: 364

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 10, 7 x 11, 9 cm, prosvítá pozůstalostní razítko, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Knovolut tří kreseb (nábytek)

    Položka č.: 363

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    3 x tužka, papír, plocha 52 x 38 cm, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Zimní pozdrav

    Položka č.: 362

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, kombinovaná technika, papír, 11,5 x 9 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Omluva

    Položka č.: 367

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, kombinovaná technika, papír, 10,5 x 7 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Lev

    Položka č.: 366

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 10,5 x 20,5 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Wůbec na to nemůžu přyjýt...?

    Položka č.: 365

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, vodové barvy, papír, 10,5 x 7,5 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Knovolut tří kreseb (znak)

    Položka č.: 371

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    3 x tužka, papír, plocha 44 x 40 cm, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Konvolut tří kreseb vzkazů

    Položka č.: 370

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    3 x tužka, papír, plocha 49 x 52 cm, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Autoportrét s červeným esem

    Položka č.: 369

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, kombinovaná technika, papír, 13 x 7 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Kohout

    Položka č.: 374

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 14,5 x 12 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Lebka

    Položka č.: 373

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 20,5 x 16 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Poděkování

    Položka č.: 372

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, kombinovaná technika, papír, 11 x 6,5 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Autoritra II

    Položka č.: 377

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 11,5 x 9 cm, příloha do katalogu k výstavě o Hollarovi 3.2.1956, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Návštěva

    Položka č.: 376

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 16 x 20 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Tanečník

    Položka č.: 380

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 14 x 17,5 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Kupky sena

    Položka č.: 379

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, papír, 22 x 20 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

Facebook