Karel Šafář

(1938-2016)

žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; věnuje se kresbě, malbě (olej, akvarel), volné a užité grafice, knižní ilustraci (pro nakladatelství Artia, Čs. spisovatel, Mladá fronta, Albatros, Odeon, Vyšehrad aj.), plakátové tvorbě (pro bývalý Pragokoncert) a exlibris; ve volné grafice upřednostňuje motiv ženy a domova; malbou, kresbou i grafikou zachytil např. dojmy z cest po Mongolsku, Indii, Nepálu, pražská zákoutí, akty; působil také jako pedagog výtvarné výchovy na LŠU v Praze - Nuslích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Malostranský motiv

    Položka č.: 187014

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2019 15:23

    kombinovaná technika, papír, 14,5 x 5,5 cm, sign. PD K. Šafář, č. 96/150, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Veduta

    Položka č.: 213665

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 02. 07. 2019 14:03

    lept, 18 x 7,5 cm, sign. PD KŠafář, č. 15/150, Antikvariát Ostrovní, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Cesta života

    Položka č.: 213666

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 02. 07. 2019 14:04

    lept, 14,5 x 6,7 cm, sign. PD KŠafář, č. 36/150, Antikvariát Ostrovní, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Faraon

    Položka č.: 233691

    Vyvolávací cena: 190 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 03. 07. 2019 14:42

    Aktuální cena: 190 CZK (8 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Tvář dívky

    Položka č.: 233692

    Plánované ukončení: 03. 07. 2019 14:43

    lept, 8,6 x 7,3 cm, sign. PD K. Šafář, Antikvariát Ostrovní, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 190 CZK (8 €)