• Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Městská scenérie

    Položka č.: 313

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    tužka, akvarel, papír, 31 x 20 cm, monogr. DU P. K. , rám, vystaveno v Rabasově galerii Rakovník, 2008 na výstavě Pravoslav Kotík práce na papíru kresby malby, hlavně z 60 let 20. století, katalog k výstavě přiložen, ale tato kresba v něm není reprodukována, na paspartě skvrnky, antiqari.at Radhošťs…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Ivan Sedliský

    (1926-1999)

    Václav Havel

    Položka č.: 314

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    olej, sololit, 106 x 85 cm, sign. DU Ivan, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Ivan Sedliský

    (1926-1999)

    Václav Klaus

    Položka č.: 315

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 85 x 70 cm, sign. DU Ivan, vzadu popsáno autorem, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Ivan Sedliský

    (1926-1999)

    Odysseus II.

    Položka č.: 316

    olej, sololit, 60 x 50 cm, sign. LD Ivan, rám, vzadu nalepen štítek Dílo ČFVU, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

  • G.B. Sommeer

    Položka č.: 317

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    pastel, papír, 1945, 55 x 41 cm, sign. PD G. B. Sommeer 45, rám

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • G.B. Sommeer

    Zahrada

    Položka č.: 318

    pastel, papír, 40 x 56 cm, sign. PD G. B. Sommeer, rám

  • Jaroslav Uiberlay

    (1921-1991)

    Naše komora

    Položka č.: 319

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    olej, sololit, 54,8 x 44,3 cm, rám, vzadu nalepen štítek Dílo, razítko ČFVU, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Stanislav Bohumil Urban

    (1903-1997)

    U řeky

    Položka č.: 320

    olej, karton, 1955, 27 x 35 cm, sign. LD B.S. Urban 55, rám, Antikvariát Ostrovní

  • Jaromír Wíšo

    (1909-1992)

    Přístav

    Položka č.: 321

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    olej, plátno, 1933, 60 x 75 cm, sign. PD Wíšo 33, rám, práce pražského rodáka Jaromíra Wíša z roku 1933, kdy byl již šestým rokem žákem Karla Holana v jeho malířském ateliéru. Autor se zabýval také portrétem a zátiším, byl však především krajinářem , malířem městských, pražských motivů, zákoutí, pan…

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Cyril Bouda

    Žalm XXIII.

    Položka č.: 322

    uhel, papír, 38 x 57,5 cm, sign. PD C. Bouda, skica ke gobelínu, na zadní straně popsáno autorem, v pravém dolním rohu mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Alois Fišárek

    (1906-1980)

    Dívka s věnečkem

    Položka č.: 323

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    akvarel, tuš, papír, 1972, 29,8 x 21 cm, sign. LD Fišárek 72, Antikvariát Dlážděná, žák J. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně a Skupiny moravskoslezských výtvarníků

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Ota Janeček

    Sedící žena

    Položka č.: 324

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    uhel, papír, 1967, 67 x 44 cm, sign. PD Ota Janeček 67, rám, rozklížený rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Karel Oberthor

    Moře u Jurjeva (Estonsko)

    Položka č.: 325

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    pastel, papír, 1961, 45 x 60 cm, sign. LD K. Oberthor 61, na zadní straně autorský štítek s popisem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Michal Ranný

    (1946-1981)

    Zátiší se židlí

    Položka č.: 326

    Vyvolávací cena: 3.700 CZK (148 €)

    tuš, akvarel, papír, 1968, 29,3 x 20,8 cm, PD značeno slepotiskovým razítkem MR, PD datováno únor 68, žák prof. F. Jiroudka a J. Johna

    Aktuální cena: 3.700 CZK (148 €)

  • Karel Svolinský

    Tanec

    Položka č.: 327

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    kolorovaná kresba tuší, papír, 35 x 44 cm, sign. PD KSvolinský, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Alena Ladová

    (1925-1992)

    Autoportrét

    Položka č.: 328

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    tuš, tužka, papír, 1943, 28,8 x 21,6 cm, sign. PD Alena 43, Antikvariát Dlážděná, žákyně K. Tondla na Státní grafické škole v Praze, soukromé studium u svého otce J. Lady

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Alena Ladová

    (1925-1992)

    Přání k tatínkovým narozeninám

    Položka č.: 329

    tuš, tužka, papír, 1942, 21,9 x 15 cm, sign. PD Ladová G II B, ze sbírky nakladatele a vydavatele Arnošta Kvasničky (1898-1947), kresba z autorčina raného období, text: Ježíš Maria! To už je mi 55! To už jsme stařečkem! Tati my ti přejem všechno nejlepší k tvým 55 narozeninám! On omdlel., Antikvariá…

  • Alena Ladová

    (1925-1992)

    Otec pomáha při sbírání prádla

    Položka č.: 330

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    tuš, papír, 1942, 20,8 x 15 cm, značeno LD březen 1942, Antikvariát Dlážděná, žákyně K. Tondla na Státní grafické škole v Praze, soukromé studium u svého otce J. Lady

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Alena Ladová

    (1925-1992)

    Dirigent

    Položka č.: 331

    akvarel, papír, 1942, 21 x 14,5 cm, značeno PD Eroico 17. XI. 1942, Antikvariát Dlážděná, žákyně K. Tondla na Státní grafické škole v Praze, soukromé studium u svého otce J. Lady

  • Alena Ladová

    (1925-1992)

    Moje oblíbené místo

    Položka č.: 332

    tuš, papír, 1942, 20,9 x 14,7 cm, sign. LD 7 duben Alena 1942, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žákyně K. Tondla na Státní grafické škole v Praze, soukromé studium u svého otce J. Lady

  • Alena Ladová

    (1925-1992)

    U lůžka nemocné

    Položka č.: 333

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    akvarel, tuš, papír, 1943, 20 x 15,5 cm, monogram PD A. 43, Antikvariát Dlážděná, žákyně K. Tondla na Státní grafické škole v Praze, soukromé studium u svého otce J. Lady

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Alena Ladová

    (1925-1992)

    Tátův odpočinek

    Položka č.: 334

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    tužka, papír, 1942, 22,4 x 15,8 cm, monogr. PD A. 42, při levém horním okraji mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žákyně K. Tondla na Státní grafické škole v Praze, soukromé studium u svého otce J. Lady

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Marcel Niederle

    (1898-1990)

    Věra Suková

    Položka č.: 335

    akvarel, tužka, papír, 1971, 42 x 29,6 cm, sign. LD Marcel Niederle 1971, Antikvariát Dlážděná

  • Marcel Niederle

    (1898-1990)

    Vlad. Vlach

    Položka č.: 336

    akvarel, tužka, papír, 1970, 42 x 29,5 cm, sign. PD M. Niederle 1970, portrét hráče Sokola Dejvice Praha, Antikvariát Dlážděná

  • Marcel Niederle

    (1898-1990)

    L. Sýkorová Slovan Dejvice

    Položka č.: 337

    akvarel, tužka, papír, 1968, 41 x 29,5 cm, sign. PD Marcel Niederle 1968, Antikvariát Dlážděná

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Ilustrace Ostrov pokladů

    Položka č.: 338

    Vyvolávací cena: 46.000 CZK (1.840 €)

    tuš, kvaš, 20 x 27 cm, sign. DU Tichý, rám, Tichý je považován za  přední osobnost české výtvarné avantgardy 40. let 20. století. Přesto, že jeho tematický i výrazový rejstřík je velice bohatý – zátiší, motivy městské krajiny, portréty (například démonický portrét Paganiniho), knižní ilustrace (třeb…

    Aktuální cena: 46.000 CZK (1.840 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Muž v klobouku (Člověk,který stojí za hovno)

    Položka č.: 339

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    kvaš, papír, 1929, 28,5 x 23 cm, PD monogr. T 29, oboustranná kresba, přiložen původní kupní doklad z roku 1990, LD věnování: Profesoru Krausovi , zažloutlý, při okrajích poškozený papír, na papíře skvrny, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Máne…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Dáma s chrtem

    Položka č.: 340

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    litografie, 1947, 16,7 x 12,3 cm, sign. LD Tichý 47, příloha katalogu vydaná v nákladu 100 výtisků k autorově výstavě ve Vilímkově galerii (31. I. - 18. II. 47), uvedeno v soupisu František Dvořák František Tichý Grafické dílo pod č. 139, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Paganini V

    Položka č.: 341

    suchá jehla, 21,9 x 18,3 cm, pozdější otisk z původní desky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Vysoká škola I

    Položka č.: 342

    suchá jehla, 19,8 x 20 cm, pozdější otisk z původní desky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění