Luboš Synecký

(1925)

žák prof. A. Pelce a E. Filly na VŠUP v Praze, studium na vysoké škole technické se zaměřením na uměleckou výchovu v Lipsku; malíř, grafik, kreslíř, ilustrátor; v letech 1945 - 1947 pracoval jako filmový animátor ve studiu Bratří v triku v Praze; orientuje se na figurální malbu, knižní ilustraci a tvorbu plakátu, grafiku a realizace v architektuře (sgrafita, fresky); tematicky se věnuje každodennímu životu, figurálním kompozicím nejrůznějších námětů (lidské vztahy, válka, člověk a příroda, mateřství) a krajině; některá témata rozpracovává v cyklech (1962 - Ostrava, 1972 - Lidice, 1974 - Slovenské národní povstání) a tyto práce byly i oceněny (1971 - 1972 - Mizející krajina, 1972 - 1973 - Lidice, 1974 - 2. cena za SNP); častým motivem je Ostrava, kde působil (např. 1957 sgrafita na štítu se slunečními hodinami, ul. Věžičky v Ostravě - Porubě); graficky upravoval také časopis Památková péče (1968 - 1975); účastnil se členských výstav SČVU Ostrava (1956 - 1964) a JUV (1999 - 2001 v Praze a Kladně); zastoupen ve sbírkách ČMVU v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Luboš Synecký

    (1925)

    Červený šašek

    Položka č.: 188812

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 11. 12. 2019 15:04

    olej, plátno, 2001, 40 x 50 cm, sign. LD Luboš Synecký, rám, vzadu autorský štítek s popisem, na rámu drobná poškození, žák prof. A. Pelce a E. Filly na VŠUP v Praze, studium na vysoké škole technické se zaměřením na uměleckou výchovu v Lipsku

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)