Radka Kuželová

(1968)

Narozena 29. 8. 1968 ve Vrchlabí. V současné době žije a tvoří v Praze. Její tvorbu ovlivnil v počátcích ak. mal. Nicolai Stanev. Je členkou sdružení Bene, jehož vůdčí osobnost je malíř a grafik Václav Beneditk. Pod jeho vedením se účastní malířských workshopů v přimořských oblastech Evropy a společných výstav. V roce 2012 a 2013 se zúčastnila mezinárodních workshopů v Polsku v oblasti Radomska a Mazurských jezer. Oblíbeným žánrem Radky Kuželové je impresionismus a exprese, v poslední době studovala také hyperrealistickou malbu. Během více než 20 let umělcké tvorby prošla různými tvůrčími obdobími - od klasických zátiší a portrétů přes krajinomalbu dospěla až k vyjádření niterných duševních stavů člověka, plných symboliky, které leze považovat za její osobní poselství světu. Část své tvorby stále věnuje figuralním poloaktům.

  • Radka Kuželová

    (1968)

    Štěpanická cesta VII

    Položka č.: 211333

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2018 20:40

    olej, plátno, 2015, 40 x 50 cm, sign. LD Radusa 15, Malířka, grafička, oděvní výtvarnice, interierová designérka, ilustrátorka, herečka a divadelní tanečnice. Žákyně ak. mal. Nikolaje Stanovi, ak. mal. Evy Machové, a ak. mal. Jana Kláta.

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)