Karel Demel

(1942)

žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; studoval nejprve na pražské konzervatoři, poté působil jako učitel hudební teorie, následovala studia na VŠUP v Praze; je jedním z nejvýznamnejších představitelů imaginativního realismu sedmdesátých a osmdesátých let; jeho grafické dílo je převážně figurálně zaměřeno; tematicky je určeno jeho vztahem k hudbě; vytváří cykly mědirytin i jednotlivé grafické listy, kde usiluje o vyjádření hudebních motivů a nálad, lidských citů, především lásky; mědiryt provází tónovaných hlubotiskem; přibližně od 1981 se věnuje také kresbě a akvarelu; ilustruje poezii a vytváří ex libris; hraje na pozoun v kapele Grafičanka (J. Anderle, K. Demel, J. Pacák, J. Slíva, J. Suchánek); zastoupen ve sbírkách Slovenské národní galerie Bratislava, GHMP Praha, Galerie výtvarného umění Ostrava (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

SEZNAM AUTORŮ

  • Karel Demel

    (1942)

    Námluvy

    Položka č.: 239471

    Vyvolávací cena: 5.300 CZK (212 €)

    Plánované ukončení: 25. 12. 2019 12:44

    akvatinta, 1986, 48 x 62,5 cm, sign. PD K. Demel 86, rám, č. 120/130, rám v rozích poškozen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.300 CZK (212 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Hudba

    Položka č.: 239635

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    Plánované ukončení: 26. 12. 2019 10:28

    lept, mezzotinta, 31,2 x 48,4 cm, sign. PD KDemel, č. XXXI/LXX, DU slepotiskové razítko Lyry Pragensis, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Koncert

    Položka č.: 239636

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    Plánované ukončení: 26. 12. 2019 10:29

    lept, 31 x 39,5 cm, sign. PD Karel Demel 76, rám, 84/125, rám poškozen, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Muž s kyticí

    Položka č.: 239637

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    Plánované ukončení: 26. 12. 2019 10:30

    lept, mezzotinta, 31,2 x 48,4 cm, sign. PD KDemel, č. XXXI/LXX, DU slepotiskové razítko Lyry Pragensis, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook