Karel Demel

(1942)

žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; studoval nejprve na pražské konzervatoři, poté působil jako učitel hudební teorie, následovala studia na VŠUP v Praze; je jedním z nejvýznamnejších představitelů imaginativního realismu sedmdesátých a osmdesátých let; jeho grafické dílo je převážně figurálně zaměřeno; tematicky je určeno jeho vztahem k hudbě; vytváří cykly mědirytin i jednotlivé grafické listy, kde usiluje o vyjádření hudebních motivů a nálad, lidských citů, především lásky; mědiryt provází tónovaných hlubotiskem; přibližně od 1981 se věnuje také kresbě a akvarelu; ilustruje poezii a vytváří ex libris; hraje na pozoun v kapele Grafičanka (J. Anderle, K. Demel, J. Pacák, J. Slíva, J. Suchánek); zastoupen ve sbírkách Slovenské národní galerie Bratislava, GHMP Praha, Galerie výtvarného umění Ostrava (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

SEZNAM AUTORŮ

  • Karel Demel

    (1942)

    Pavučina

    Položka č.: 241716

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    Plánované ukončení: 20. 02. 2020 15:06

    lept, 1988, 19,5 x 30 cm, sign. PD Karel Demel 88, č. 10/130, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Pták

    Položka č.: 241717

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    Plánované ukončení: 20. 02. 2020 15:07

    lept, 1988, 19,5 x 30 cm, sign. PD Karel Demel 88, č. 10/130, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Na koni

    Položka č.: 241718

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 20. 02. 2020 15:08

    kombinovaná technika, 2010, 24 x 16 cm, sign PD Karel Demel 2010, rám, vzadu nalepeno foto + informace o autorovi, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Setkání I.

    Položka č.: 241719

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    Plánované ukončení: 20. 02. 2020 15:09

    lept, 1985, 30 x 33 cm, sign. PD Karel Demel 85, E. A., žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Odpočinek

    Položka č.: 241720

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    Plánované ukončení: 20. 02. 2020 15:10

    lept, 1989, 32 x 49 cm, sign. PD Karel Demel 89, č. 21/40, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Před televizí

    Položka č.: 241721

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 20. 02. 2020 15:11

    lept, 31,5 x 49 cm, sign. PD KarelDemel, rám, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook