Petr Dillinger

(1899-1954)

žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně; malíř, grafik, ilustrátor; po absolutoriu doplnil svá studia u prof. F. Kupky v Paříži; od roku 1928 byl profesorem na veřejné škole uměleckých řemesel v Brně, pak na střední uměleckoprůmyslové škole v Praze; kde vedl oddělení knižní a užité grafiky; v centru jeho zájmu byla volná grafika, kde si oblíbil zejména dřevoryt, pak teprve lept; ve figurálních kompozicích znázorňoval prosté lidi; vytvořil mnoho grafických listů, ale i knižní obálky pro nakladatelství Kvasnička a Hampl; věnoval se i známkové tvorbě; ilustroval knihy, upravil a původní grafikou doprovodil Knapův Trojlístek, Křičkův Šípkový keř, Arne Nováka Duši Brna aj.; navrhl řadu knižních obálek ke spisům Dostojevského a Němcové; v posledních letech života se věnoval výhradně grafice a knižní ilustraci; z tohoto období jsou ilustrace ke knihám Ch. Dickense Klub Pickwicků, M. Cervantese Don Quijote, A. V. Šmilovského Za ranních červánků a další; jeho figurální plátna vyrůstala z grafických listů do velkých formátů i barevných ploch; vystavoval s Hollarem, na výstavách české grafiky v Londýně, Benátkách, Vídni, Krakově aj., na podzimním Salonu v Paříži; v letech 1952 - 1953 účast na výstavách čs. grafiky ve Vídni a severských zermích; je zastoupen v Národní galerii Praha, Moravské galerii Brno (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Matka

    Položka č.: 231480

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2019 13:10

    lept, 17,7 x 27,5 cm, sign. PD Petr Dillinger, mírně zažloutlý a pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Pro vodu

    Položka č.: 226745

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 04. 03. 2019 21:14

    lept, 36,2 x 28,8 cm, sign. PD Petr DIllinger, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Busta dívky (ex libris Jaroslav Černý)

    Položka č.: 227006

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 04. 03. 2019 21:48

    litografie, 6,2 x 6 cm, značeno v tisku P. Dillinger, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Práce a odpočinek

    Položka č.: 202615

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2019 18:40

    lept, 34,2 x 27 cm, sign. PD Petr Dillinger, č. 42/80, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Ležící akt

    Položka č.: 231191

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 07. 03. 2019 21:10

    linoryt, 23 x 48 cm, sign. PD Petr Dillinger, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Na pláži

    Položka č.: 231192

    Plánované ukončení: 07. 03. 2019 21:12

    linoryt, 25,5 x 42 cm, sign. PD Petr Dillinger, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)