Petr Dillinger

(1899-1954)

žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně; malíř, grafik, ilustrátor; po absolutoriu doplnil svá studia u prof. F. Kupky v Paříži; od roku 1928 byl profesorem na veřejné škole uměleckých řemesel v Brně, pak na střední uměleckoprůmyslové škole v Praze; kde vedl oddělení knižní a užité grafiky; v centru jeho zájmu byla volná grafika, kde si oblíbil zejména dřevoryt, pak teprve lept; ve figurálních kompozicích znázorňoval prosté lidi; vytvořil mnoho grafických listů, ale i knižní obálky pro nakladatelství Kvasnička a Hampl; věnoval se i známkové tvorbě; ilustroval knihy, upravil a původní grafikou doprovodil Knapův Trojlístek, Křičkův Šípkový keř, Arne Nováka Duši Brna aj.; navrhl řadu knižních obálek ke spisům Dostojevského a Němcové; v posledních letech života se věnoval výhradně grafice a knižní ilustraci; z tohoto období jsou ilustrace ke knihám Ch. Dickense Klub Pickwicků, M. Cervantese Don Quijote, A. V. Šmilovského Za ranních červánků a další; jeho figurální plátna vyrůstala z grafických listů do velkých formátů i barevných ploch; vystavoval s Hollarem, na výstavách české grafiky v Londýně, Benátkách, Vídni, Krakově aj., na podzimním Salonu v Paříži; v letech 1952 - 1953 účast na výstavách čs. grafiky ve Vídni a severských zermích; je zastoupen v Národní galerii Praha, Moravské galerii Brno (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Pro vodu

    Položka č.: 226745

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2018 20:30

    lept, 36,2 x 28,8 cm, sign. PD Petr DIllinger, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Šípkový keř - Petr Křička

    Položka č.: 229601

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 12. 2018 14:34

    bibliofilie, 1929, 23 x 16 cm, 3 podepsané lepty Ptera Dillingera, dedikace autora Křičky, nakl. Kvasnička a Hampů, Praha, č. 282, brožovaná, v původní obálce, 83 stran, opotřebovaný hřbet, lehce uvolněné vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Vesnický motiv

    Položka č.: 229872

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 27. 12. 2018 19:05

    lept, 17,6 x 27,6 cm, sign. PD Petr Dillinger, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Kniha (PF 1936 Bedřich Beneš Buchlovan)

    Položka č.: 227025

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 07. 01. 2019 19:40

    litografie, 1935, 5,7 x 8,8 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    U řeky (Ex libris Jaroslav L. Krejčí)

    Položka č.: 227029

    Plánované ukončení: 07. 01. 2019 19:46

    litografie, 4,3 x 9 cm, PD značeno na kameni P. Dillinger, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)