Karel Toman

(1931-2000)

žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; zpočátku se zaměřoval na techniku dřevorytu a barevnou litografii, zpracovával různé figurální a historické náměty týkající se dobových armádních stejnokrojů 18. a 19. století; věnoval se známkové tvorbě (např. tři série s historickou poštovní tematikou, 1977, 1981 a 1988), exlibris, časopisecké i knižní ilustraci (přes 60 titulů); ilustroval literaturu dobrodružnou, historickou, sci-fi; ve volné tvorbě se vyjadřoval litografií, malbou a zejména perokresbou s groteskními, fantazijními, pohádkovými a strašidelnými motivy; spolupracoval s řadou časopisů - ABC, Co vás zajímá, Zpravodaj Klubu vojenské historie, Militaria, Střelecká revue, Střelecký magazín, kde byly uveřejňovány vystřihovánky pro děti s náměty vojáků historických armád; byl sběratelem exlibris; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, GVU v Havlíčkově Brodě, KGVU ve Zlíně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Rakouský Kyrysník

    Položka č.: 204844

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2018 15:15

    litografie, 27,5 x 24,3 cm, sign. PD K. Toman, pasparta, č. 24/80, vzadu štítek s popisem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Generál

    Položka č.: 204845

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2018 15:20

    litografie, 17,5 x 7,7 cm, sign. PD K. Toman, č. 4/50, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)