Karel Toman

(1931-2000)

žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; zpočátku se zaměřoval na techniku dřevorytu a barevnou litografii, zpracovával různé figurální a historické náměty týkající se dobových armádních stejnokrojů 18. a 19. století; věnoval se známkové tvorbě (např. tři série s historickou poštovní tematikou, 1977, 1981 a 1988), exlibris, časopisecké i knižní ilustraci (přes 60 titulů); ilustroval literaturu dobrodružnou, historickou, sci-fi; ve volné tvorbě se vyjadřoval litografií, malbou a zejména perokresbou s groteskními, fantazijními, pohádkovými a strašidelnými motivy; spolupracoval s řadou časopisů - ABC, Co vás zajímá, Zpravodaj Klubu vojenské historie, Militaria, Střelecká revue, Střelecký magazín, kde byly uveřejňovány vystřihovánky pro děti s náměty vojáků historických armád; byl sběratelem exlibris; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, GVU v Havlíčkově Brodě, KGVU ve Zlíně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)

SEZNAM AUTORŮ


  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Jízda na kohoutovi

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 30. 11. 2017 21:50

    litografie, 1982, 49 x 42 cm, sign. PD KarelToman 82, autorský tisk, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Ctnost

    Položka č.: 214037

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (92 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 12:25

    litografie, 54 x 39 cm, sign. PD KToman, č. 22/40, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Voják - Ex libris

    Položka č.: 217859

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 07. 12. 2017 17:50

    litografie, 11,2 x 8,1 cm, sign. PD Karel Toman, 112/160, Ex libris Raymond E. Bowen, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Kavalír

    Položka č.: 206459

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 14. 12. 2017 23:20

    litografie, 16,8 x 12,4 cm, sign. PD KToman, č. 34/70, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Praotec Čech

    Položka č.: 206461

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 14. 12. 2017 23:22

    litografie, 1982, 16 x 11 cm, sign. PD KToman, č. 7/200, přeloženo, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Podivné události

    Položka č.: 215879

    Vyvolávací cena: 5.600 CZK (224 €)

    Plánované ukončení: 25. 12. 2017 10:17

    11x litografie, 1975, vše 26 x 41 cm, všechny signované PD Karel Toman, č. 30/45, soubor litografií v papírových deskách, v souboru původně 12 litografií, chybí č. 8. Vzadu na papírovém přebalu uvedeno: Litografie nakreslil autor pro své přátele a pro zájemce o dobrodružné události a o méně obvyklá …

    Aktuální cena: 5.600 CZK (224 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Husaři

    Položka č.: 217105

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    Plánované ukončení: 27. 12. 2017 17:23

    litografie, 29,7 x 55,7 cm, sign. PD KarelToman , autorský tisk, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Terč

    Položka č.: 217106

    Vyvolávací cena: 2.100 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 27. 12. 2017 17:24

    litografie, 1982, 43,5 x 32,5 cm, sign. PD KarelToman 82, autorský tisk, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Jízda na kohoutovi

    Položka č.: 217107

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 27. 12. 2017 17:25

    litografie, 1982, 49 x 42 cm, sign. PD KarelToman 82, č. 2/42, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook