Karel Toman

(1931-2000)

žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; zpočátku se zaměřoval na techniku dřevorytu a barevnou litografii, zpracovával různé figurální a historické náměty týkající se dobových armádních stejnokrojů 18. a 19. století; věnoval se známkové tvorbě (např. tři série s historickou poštovní tematikou, 1977, 1981 a 1988), exlibris, časopisecké i knižní ilustraci (přes 60 titulů); ilustroval literaturu dobrodružnou, historickou, sci-fi; ve volné tvorbě se vyjadřoval litografií, malbou a zejména perokresbou s groteskními, fantazijními, pohádkovými a strašidelnými motivy; spolupracoval s řadou časopisů - ABC, Co vás zajímá, Zpravodaj Klubu vojenské historie, Militaria, Střelecká revue, Střelecký magazín, kde byly uveřejňovány vystřihovánky pro děti s náměty vojáků historických armád; byl sběratelem exlibris; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, GVU v Havlíčkově Brodě, KGVU ve Zlíně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)

SEZNAM AUTORŮ


  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Šašek I.

    Položka č.: 225941

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 12. 11. 2018 23:10

    litografie, 16,8 x 12,5 cm, sign. PD KarelToman, pasparta, č. 49/70, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Skřeti

    Položka č.: 227687

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 15. 11. 2018 11:33

    tuš, papír, 1974, 27 x 40 cm, sign. PD KarelToman, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Podivné bytosti

    Položka č.: 227689

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 15. 11. 2018 11:35

    tuš, papír, 1982, 27 x 37 cm, sign. PD KarelToman, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Břízky

    Položka č.: 228434

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 15. 11. 2018 19:32

    lept, 18,3 x 13,8 cm, sign. PD Karel Toman, rám, zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook