Karel Toman

(1931-2000)

žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; zpočátku se zaměřoval na techniku dřevorytu a barevnou litografii, zpracovával různé figurální a historické náměty týkající se dobových armádních stejnokrojů 18. a 19. století; věnoval se známkové tvorbě (např. tři série s historickou poštovní tematikou, 1977, 1981 a 1988), exlibris, časopisecké i knižní ilustraci (přes 60 titulů); ilustroval literaturu dobrodružnou, historickou, sci-fi; ve volné tvorbě se vyjadřoval litografií, malbou a zejména perokresbou s groteskními, fantazijními, pohádkovými a strašidelnými motivy; spolupracoval s řadou časopisů - ABC, Co vás zajímá, Zpravodaj Klubu vojenské historie, Militaria, Střelecká revue, Střelecký magazín, kde byly uveřejňovány vystřihovánky pro děti s náměty vojáků historických armád; byl sběratelem exlibris; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, GVU v Havlíčkově Brodě, KGVU ve Zlíně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)

SEZNAM AUTORŮ


  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Podivné bytosti

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 18:54

    tuš, papír, 1982, 27 x 37 cm, sign. PD KarelToman, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Skřeti

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 18:56

    tuš, papír, 1974, 27 x 40 cm, sign. PD KarelToman, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Hadi

    Položka č.: 1302

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2019 16:15

    litografie, 1981, 19 x 10 cm, sign. PD KToman, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 101 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID6831 Historie příhozu

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Husar

    Položka č.: 139907

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 22. 05. 2019 16:45

    litografie, 1982, 25,2 x 20,5 cm, sign. PD K. Toman, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Kejklíř

    Položka č.: 234560

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2019 18:17

    litografie, 1980, 46,5 x 34,3 cm, sign. PD K Toman 80, pasparta, č. 41/45, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook