Karel Toman

(1931-2000)

žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; zpočátku se zaměřoval na techniku dřevorytu a barevnou litografii, zpracovával různé figurální a historické náměty týkající se dobových armádních stejnokrojů 18. a 19. století; věnoval se známkové tvorbě (např. tři série s historickou poštovní tematikou, 1977, 1981 a 1988), exlibris, časopisecké i knižní ilustraci (přes 60 titulů); ilustroval literaturu dobrodružnou, historickou, sci-fi; ve volné tvorbě se vyjadřoval litografií, malbou a zejména perokresbou s groteskními, fantazijními, pohádkovými a strašidelnými motivy; spolupracoval s řadou časopisů - ABC, Co vás zajímá, Zpravodaj Klubu vojenské historie, Militaria, Střelecká revue, Střelecký magazín, kde byly uveřejňovány vystřihovánky pro děti s náměty vojáků historických armád; byl sběratelem exlibris; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, GVU v Havlíčkově Brodě, KGVU ve Zlíně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)

SEZNAM AUTORŮ


  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Kavalír

    Položka č.: 206459

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 20. 08. 2018 21:08

    litografie, 16,8 x 12,4 cm, sign. PD KToman, č. 34/70, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Havran

    Položka č.: 220501

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 21. 08. 2018 19:08

    litografie, 1976, 22,3 x 17,5 cm, sign. PD Karel Toman, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Hadi

    Položka č.: 218329

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 21. 08. 2018 19:58

    litografie, 1981, 19 x 10 cm, sign. PD KToman, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Šašek I.

    Položka č.: 225941

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2018 18:08

    litografie, 16,8 x 12,5 cm, sign. PD KarelToman, pasparta, č. 49/70, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Kejklíř

    Položka č.: 225942

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2018 18:10

    litografie, 1980, 46,5 x 34,3 cm, sign. PD K Toman 80, pasparta, č. 41/45, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Štvanice

    Položka č.: 226623

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    Plánované ukončení: 06. 09. 2018 10:52

    litografie, 54 x 39 cm, sign. PD Karel Toman, č. 15/55, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook