Viktor Stretti

(1878-1957)

žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; byl jedním z prvních českých grafiků, kteří byli oceněni medailí na výstavě v Mnichově 1898 za soubor leptů; 1904-1906 pedagogicky působil jako asistent pro všeobecné kreslení aktu na UMPRUM v Praze; pravidelně navštěvoval Paříž a Londýn, kde 1913 spolupracoval s litografem J. Pennelem; pražské motivy se objevovaly v romanticky pojatých malbách i grafikách (monumentální obraz Hradčany, 1951); řadu námětů načerpal také během svých četných zahraničních cest (Francie, Nizozemí, Anglie a Itálie); byl autorem mnoha portrétů významných osobností (Jan Kubelík, Jaroslav Kocián, Auguste Rodin ad.); později převážila v jeho díle především grafika (litografie, suchá jehla a akvatinta), všestranný talent však uplatnil i v několika plastikách a bronzových plaketách (např. generál Pellé pro Válečné muzeum v Paříži); vytvořil řadu novoročenek a exlibris, věnoval se plakátové tvorbě, podílel se na instalacích výstav; po celý život zůstal důsledným realistou; bratr Jaromíra Strettiho-Zamponiho; zastoupen ve sbírkách NG a GHMP v Praze, ve sbírkách Pražského hradu, MG v Brně, GVU v Ostravě, Západočeské galerie v Plzni a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

SEZNAM AUTORŮ


  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Nové zámecké schody

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 21. 06. 2017 21:50

    litografie, 1949, 39 x 30,7 cm, sign. PD Viktor Stretti, lehce zažloutlý, při okrajích zašpiněný a poškozený papír, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předsed…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Zátiší s vínem a ovocem

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (840 €)

    Plánované ukončení: 15. 06. 2017 15:00

    olej, karton, 1956, 49 x 59 cm, sign. PD Viktor Stretti 1956, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 21.000 CZK (840 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Zátiší s paletou

    Položka č.: 191280

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 06. 06. 2017 15:25

    litografie, 16,1 x 12,2 cm, značeno na kameni DU V.S, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Arthur Novák: Seznam grafického díla

    Položka č.: 209098

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 12. 06. 2017 19:30

    bibliofilie, litografie na obálce a dvě v textu V. Stretti, příloha sborníku umění grafického Hollar, Praha 1938, 21 s. soupisu, včetné vpisky tužkou a pastelkami + 24 s. studie J. Čadíka, zašpiněná, potrhaná obálka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v …

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Besedující slováci (PF 1920)

    Položka č.: 208354

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 28. 06. 2017 22:26

    litografie, 1919, 14 x 12 cm, sign. PD Viktor Stretti, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Střechy

    Položka č.: 211492

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    Plánované ukončení: 29. 06. 2017 22:06

    litografie, 1951, 30,8 x 38,5 cm, sign. PD ViktorStretti, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Holl…

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook